Sziasztok! 2010.01.13. 9:15 keltezéssel, Faragó Zsolt írta:
Olyan a felvétel képe, hogy minden mozgás kicsit darabos
Nincs tűl nagy tapasztalatom, de nálam akkor volt darabos ill. dobott el sok frame-t, amikor: 1. Olyan winchesterre próbáltam menteni, amelyik eléggé tele volt és nem volt előtte töredezettségmentesítve. (Amúgy is azt mondják az okosok, hogy a legjobb külön, üres vincsire digitalizálni.) 2. Kicsit lassúbb és kevesebb memóriájú gépen szoftveres mpeg-tömörítést választottam a beolvasásnál. Ugyanazon a gépen a sokkal több adatot tartalmazó full DV tökéletes volt. Utána már ment a konvertálás mpeggé. (Ha hardveres az mpeg-tömörítés, nem lehet ilyen gond.)
De ha már a témánál vagyunk, nekem olyan bajom van, hogy a felvett hang torzul, pontosabban folyamatos búgás van a hang mellett. Mitől lehet, ill. hogy tudnám kiküszöbölni? (A szoftveres szűrést próbáltam, az nem segített rajta.)
Üdv: Kámán Tibor _______________________________________________ Techinfo mailing list [email protected] Fel- és leiratkozás: http://lista.sulinet.hu/mailman/listinfo/techinfo Illemtan: http://www.1let.hu/illemtan.html Ügyfélszolgálat FAQ: http://www.kozhalo2.hu/Faq.aspx
