2014.11.26. 7:53 keltezéssel, Szűts Ferenc írta:

Nem lehet, hogy az érsorrenddel lehet hiba?

Nekem volt olyan esetem, hogy a hozzá nem értő ember úgy kötött be lengő kábelt, ahogy hirtelen kitalálta az érsorrendet, de mindkét csatlakozóban ugyanazt a szekvenciát követte. A teszter azt mondta, hogy ok., hiszen minden pont korrekten és párhuzamosan be volt kötve. A 10 Mb/s-os rendszer ment is rajta, de mikor átkerült 100 Mb/s-ra, lehalt a kommunikáció, mert az egymást zavaró jelek lebénították a kábelt.

Az érsorrend is számít az elektromágneses áthallások miatt (NEXT, FEXT, ELFEXT, Power Sum NEXT, stb). DE ez nagymértékben függ a jelvezeték hosszától. Pár méteren nem lehet számottevő különbség egy TIA/EIA-568-B szabványszerű bekötése és egy ugyan azt a szekvenciát alkalmazó, de szabvány szerint rossz bekötés között. Gondolom nem 30-50-100 méterről van szó.

Előfordulhat ilyen esetekben az is, hogy a teszter RJ-45 aljzatán erősebbek és jobban kiállnak a réz érintkezők, míg a routeren inkább beljebb vannak és a dugót ha nem túl jó minőségű fogóval krimpelték a krimpelő jobban benyomta a tüskéket a dugón, így a teszternél rendben érintkezik, míg a router aljzatánál már nincs meg a megfelelő kontaktus. (olcsó 1-2 ezer Ft-os krimpelőknél és 30 Ft-os lanjack-nél nem árt óvatosan krimpelni ha már nincs más)

--
Best regards,

Zsolt Meszaros
IT-Sysadmin

_______________________________________________
Techinfo mailing list
Techinfo@lista.sulinet.hu
Fel- és leiratkozás: http://lista.sulinet.hu/mailman/listinfo/techinfo
Illemtan: http://www.szag.hu/illemtan.html
Ügyfélszolgálat FAQ: http://sulinet.niif.hu/

válasz