WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Wiadomosci Z Bialego Swiata On-Line www.wzbs.info.ms

Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com   


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


 23 STYCZNIA, 31 A.C.


SPIS TRESCI

[1] "Die Welt" o prowokacjach neonazistow w Saksonii

[2] Niemcy: Zadaja kar za gloryfikowanie nazistow

[3] Palestynczyk zastrzelony za probe przekroczenia muru


WIADOMOSC I: "Die Welt" o prowokacjach neonazistow w Saksonii


 

"Die Welt" o prowokacjach neonazistów w Saksonii

 

Niemiecki dziennik "Die Welt" jest zaniepokojony działalnością skrajnie prawicowej NPD w Saksonii.

 

Redakcja poświęciła opublikowany w sobotę komentarz prowokacyjnemu zachowaniu neonazistów podczas piątkowego posiedzenia saksońskiego parlamentu w Dreźnie.

"NPD szuka okazji do wywołania skandalu. Odmowa uczczenia minutą ciszy ofiar nazizmu i demonstracyjne opuszczenie sali plenarnej były dokładnie przemyślanymi prowokacjami - tak jak wcześniej żonglowanie cytatami Hermanna Goeringa (jednego z głównych przywódców III Rzeszy - PAP) , zaproszenie dawnego działacza Republikanów (jedna z trzech niemieckich skrajnie prawicowych partii - PAP) Franza Schoenhubera czy też powołanie koordynatora do usunięcia cudzoziemców z Niemiec" - czytamy.

Zdaniem "Die Welt", frakcji NPD w saksońskim parlamencie udaje się z powodzeniem kompromitowanie demokracji.

NPD zdobyła w ostatnich wyborach do saksońskiego parlamentu 9,2 proc. głosów i dysponuje w landtagu 12 mandatami.

"Drezno stało się ośrodkiem władzy NPD, natomiast zatęchła centrala partii w Berlinie nie odgrywa prawie żadnej roli" -ocenia komentator. Jego zdaniem, to właśnie z Saksonii neonaziści kierują kampanią wyborczą w Szlezwiku-Holsztynie i Nadrenii Północnej-Westfalii. W Saksonii opracowywana jest też strategia partii, której celem jest "odwrócenie do góry nogami historii" - marsze żałobne na cześć ofiar nalotów w Magdeburgu, Augsburgu, Monachium i 13 lutego w Dreźnie. "Jest to próba przeciwstawienia holokaustowi brytyjskich i amerykańskich bombardowań" - czytamy.

Co można przeciwstawić energicznej partii kadrowej, jaką jest NPD - pyta "Die Welt". Komentator zauważa krytycznie, że poza Saksonią zjawisko rosnących wpływów neonazistów jest ignorowane, natomiast w samej Saksonii panuje często bezradność.

Oświadczenie demokratycznych partii przeciwko NPD, podpisane zarówno przez CDU jak i przez postkomunistyczną PDS sprawia wrażenie rozpaczliwego gestu, podobnie jak apel zaangażowanych mieszkańców Drezna, aby na znak cichego protestu przeciwko neonazistom nosić w 60. rocznicę bombardowania miasta (13 lutego 1945 r.) białą różę - czytamy w konkluzji komentarza w "Die Welt".

 

http://info.onet.pl/1041932,12,1,0,120,686,item.html

 


WIADOMOSC II: Niemcy: Zadaja kar za gloryfikowanie nazistow


 

Niemcy: Żądają kar za gloryfikowanie nazistów

 

Grupa niemieckich deputowanych chce zakazać, pod groźbą kary do trzech lat więzienia, gloryfikowania postaci reżimu nazistowskiego i zbrodniarzy skazanych w procesie norymberskim.

 

Posłanka SPD Cornelia Sonntag-Wolgast poinformowała na łamach dziennika "Die Welt" o planach nowelizacji kodeksu karnego.

Zaostrzenie przepisów ma uniemożliwić skrajnej prawicy organizowanie marszów na cześć zastępcy Hitlera, Rudolfa Hessa, oraz innych polityków Trzeciej Rzeszy, gloryfikowanie ich w publicznych przemówieniach i publikacjach rozpowszechnianych w internecie. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, zakazane jest jedynie noszenie symboli organizacji uznanych za niezgodne z konstytucją, m.in. SS.

Dotychczasowe zabiegi ministra spraw wewnętrznych Otto Schily'ego o zaostrzenie prawa o zgromadzeniach zakończyły się niepowodzeniem. Deputowani FDP, Zielonych i SPD obawiali się ograniczenia zagwarantowanego w konstytucji prawa do zgromadzeń i wolności słowa. Większość parlamentarzystów uważa, że jeśli demonstracja nie stanowi naruszenia konstytucji, to należy ją tolerować nawet jeżeli została zorganizowana przez skrajne ugrupowanie.

Na początku tygodnia do parlamentu przyjechała delegacja Wunsiedel w północnej Bawarii. Starosta Peter Seisser i inni członkowie delegacji domagali się, by uniemożliwiono neonazistom organizowanie co roku w tym mieście marszu na cześć Hessa. W Wunsiedel znajduje się jego grób.

 

http://info.onet.pl/1041705,12,1,0,120,686,item.html

 


WIADOMOSC III: Palestynczyk zastrzelony za probe przekroczenia muru


 

Palestyńczyk zastrzelony za próbę przekroczenia muru

 

Żołnierze izraelscy zastrzelili w sobotę wieczorem Palestyńczyka w pobliżu muru na Zachodnim Brzegu Jordanu.

 

Rzeczniczka armii podała, że próbował on przedrzeć się przez bariery wybudowane przez władze izraelskie w pobliżu palestyńskiego miasta Kalkilia.

Żołnierze wielokrotnie wzywali go, by się poddał, a gdy to nie poskutkowało, zastrzelili go. Przy zwłokach nie znaleziono broni - powiedziała izraelska rzeczniczka.

 

http://info.onet.pl/1042097,12,1,0,120,686,item.html

 

      


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 Do you Yahoo!?
Yahoo! Search presents - Jib Jab's 'Second Term'

Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym