WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Wiadomosci Z Bialego Swiata On-Line www.wzbs.info.ms

Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com   


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


  09 LUTY, 31 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Niemcy: Rząd chce podtrzymywać pamięć o nazistowskich zbrodniach

[2] Izraelsko-palestyńskie zawieszenie broni

[3] Ofiara holocaustu skarży Polskę w Strasburgu

[4] Wszechpolacy pójdą do sądu przeciw Unii Wolności


WIADOMOSC I: Niemcy: Rząd chce podtrzymywać pamięć o nazistowskich zbrodniach


 

Niemieckie władze będą z niesłabnącą determinacją zabiegać o zachowanie pamięci o zbrodniach popełnionych przez niemieckich nazistów - zapewniła we wtorek niemiecka minister stanu do spraw kultury i mediów Christina Weiss.

"Musimy ciągle przypominać, kto wywołał drugą wojnę światową" - powiedziała Weiss na spotkaniu z dziennikarzami w Berlinie.

Ze względu na skandale prowokowane przez prawicowo radykalną NPD, działalność muzeów i miejsc pamięci związanych z historią Trzeciej Rzeszy nabiera szczególnego znaczenia - wyjaśniła minister. Deputowani NPD odmówili w połowie stycznia uczczenia minutą ciszy ofiar nazizmu w saksońskim parlamencie i demonstracyjnie wyszli z sali obrad.

Ze względu na 60. rocznicę zakończenia wojny musimy wysłać społeczeństwu "wyraźny sygnał" - podkreśliła minister.

Weiss przedstawiła propozycję skupienia w jednej fundacji, finansowanej z budżetu państwa, czterech najważniejszych miejsc pamięci znajdujących się w Berlinie. Fundacja obejmie Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Dom Konferencji Wannsee, gdzie w 1942 roku podjęto decyzję o holokauście, Muzeum Niemieckiego Ruchu Oporu oraz mające dopiero powstać Centrum Dokumentacji Nazistowskich Zbrodni "Topografia Terroru".

Władze federalne gotowe są poza tym do udzielenia stałego wsparcia muzeom znajdującym się na terenie byłych hitlerowskich obozów koncentracyjnych na terenie Niemiec Zachodnich - Dachau, Bergen-Belsen, Flossenbuerg i Neuengamme. Rząd dotuje już miejsca pamięci znajdujące się w landach wschodnioniemieckich.

Projekt ustawy dotyczący powołania fundacji ma być gotowy najpóźniej na początku 2006 roku.

 

http://info.onet.pl/1050701,12,1,0,120,686,item.html

 


WIADOMOSC II: Izraelsko-palestyńskie zawieszenie broni


 

Przekazanie Palestyńczykom kontroli nad pięcioma dużymi miastami na Zachodnim Brzegu Jordanu nastąpi za trzy tygodnie - poinformował w kurorcie Szarm el-Szejk, po zakończeniu szczytu izraelsko-palestyńskiego, wysoki przedstawiciel palestyński.

 

"Osiągnęliśmy po raz pierwszy porozumienie w sprawie wycofania Izraela z pięciu palestyńskich miast na Zachodnim Brzegu" - powiedział doradca palestyńskiego premiera Ahmeda Korei, Hassan Abu Libdeh.

"Przedstawiciele obu stron spotkają się wkrótce i ustalą szczegóły i terminy przekazania za trzy tygodnie kontroli w sferze bezpieczeństwa" - dodał Libdeh. Chodzi o miasta Ramallę, Jerycho, Beltejem, Tulkarem i Kalkiliję.

Izraelski premier Ariel Szaron i prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ogłosili we wtorek na szczycie w Szarm el-Szejk koniec aktów przemocy między Izraelem i Palestyńczykami. Ma to zakończyć trwający cztery lata przelew krwi na Bliskim Wschodzie, który kosztował życie ponad cztery tys. osób.

W Szarm el-Szejk Szaron potwierdził ogłoszony już wcześniej zamiar wycofania się Izraela ze Strefy Gazy i zaznaczył również, że "zaakceptował przekazanie odpowiedzialności sektorowi palestyńskiemu" w miastach na Zachodnim Brzegu.

Tzw. plan Szarona - ewakuacji wszystkich 21 żydowskich osiedli ze strefy Gazy i czterech z Zachodniego Brzegu był początkowo krokiem jednostronnym - przypomina AP. Jednak, po objęciu stanowiska przewodniczącego Autonomii po zmarłym Jaserze Arafacie przez Mahmuda Abbasa, i jego konsekwentnych działaniach mających na celu powstrzymanie palestyńskich ataków, Szaron zaproponował Palestyńczykom wspólne koordynowanie przekazywania tych terenów.

 

http://info.onet.pl/1050723,12,1,0,120,686,item.html

 


WIADOMOSC III: Ofiara holocaustu skarży Polskę w Strasburgu


 

Mieszkający we Francji Brazylijczyk, który przeżył holocaust, wniósł 20 stycznia skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przeciwko Polsce, domagając się zwrotu rodzinnego majątku.

77-letni Henry Pikielny powiedział w Paryżu, że domaga się zwrotu fabryki włókienniczej w Łodzi, która należała do jego dziadka. Zakłady zostały wpierw skonfiskowane przez nazistów, a następnie przejęte przez komunistyczny rząd polski - relacjonują agencje.

 

http://info.onet.pl/1051168,12,1,0,120,686,item.html

 


WIADOMOSC IV: Wszechpolacy pójdą do sądu przeciw Unii Wolności


 

Młodzież Wszechpolska wystąpi z pozwem przeciwko członkowi zarządu małopolskiej Unii Wolności Janowi Hoffmanowi za naruszenie dobrego imienia tej organizacji - poinformował w oświadczeniu prezes Rady Naczelnej MW Radosław Parda.

Hoffman złożył w poniedziałek w krakowskiej prokuraturze wniosek o podjęcie działań w celu delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Powołał się na konstytucję, prawo o stowarzyszeniach i Kodeks karny, zabraniające propagowania treści faszystowskich, nawoływania do nienawiści na tle rasowym i narodowościowym oraz nakładające odpowiedzialność karną za tego typu działania. Do wniosku dołączył przykłady działań Młodzieży Wszechpolskiej z ostatnich dwóch lat.

MW jest młodzieżówką Ligi Polskich Rodzin.

Zdaniem MW, Hoffman w uzasadnieniu wniosku dopuścił się "licznych oszczerstw i pomówień". "Akcję tę odbieramy jako przejaw koniunkturalizmu młodego i niedoświadczonego przedstawiciela partii politycznej, który znalazł sposób na nagłośnienie swojej osoby i zamierającej partii naszym kosztem" - czytamy w oświadczeniu.

W ocenie MW, wniosek Hoffmana jest "perfidnym aktem agresji politycznej i populizmu - aktem środowisk pogrążonych w marazmie i nie mających żadnego pomysłu na konstruktywną działalność, politykę i budowanie Polski".

Młodzież Wszechpolska stwierdziła też w oświadczeniu, że "jednoczą się przeciwko niej" Unia Wolności i Sojusz Lewicy Demokratycznej. (Wniosek w sprawie delegalizacji MW poparła Krakowska Federacja Młodych Socjaldemokratów - młodzieżówka SLD).
  

 

http://wiadomosci.wp.pl/  

 
   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 Do you Yahoo!?
Yahoo! Mail - Easier than ever with enhanced search. Learn more.


Do you Yahoo!?
Yahoo! Search presents - Jib Jab's 'Second Term'
Yahoo! Groups Sponsor
ADVERTISEMENT


Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym