WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Wiadomosci Z Bialego Swiata On-Line www.wzbs.info.ms

Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com   


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


  18 LUTY, 31 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Policja rozbiła grupę Romów okradających starsze osoby

[2] Śląskie: Pedofil groził 14-latkowi nożem

[3] Feministki do marszałka: Niech Sejm zajmie się aborcją

[4] Palestyński ostrzał osiedla żydowskiego w Strefie Gazy

[5] Dowództwo armii Izraela: Burzenie domów rodzin terrorystów było błędem


WIADOMOSC I: Policja rozbiła grupę Romów okradających starsze osoby


 

Cztery osoby narodowości romskiej podejrzane w sprawie okradania starszych osób w ich domach, zostały zatrzymane przez policję.

 

Jedna z podejrzanych została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące, a troje znajduje się pod dozorem policji - poinformował rzecznik podkarpackiej policji podinsp. Wiesław Dybaś.

Dybaś dodał, że pokrzywdzeni odzyskali skradzione im pieniądze, łącznie 3800 zł. Oddał je wójt gminy romskiej z Łodzi, w której mieszkały trzy z podejrzanych osób.

Głównymi sprawcami kradzieży były dwie kobiety: 31-letnia Anna K. i 48-letnia Genowefa T. Natomiast dwóm mężczyznom: 40-letniemu Dariuszowi T. z Mielca i 37-letniemu Piotrowi W. zarzucono pomocnictwo w przestępstwie.

Czteroosobowa grupa działała pod koniec 2004 roku w powiecie mieleckim. Elegancko ubrana kobieta odwiedzała samotnie mieszkających i najczęściej chorych starszych ludzi w ich domach. Oferowała kupno aparatu do masażu. Prezentowała produkt i zachęcała, by zechcieli wypróbować jego zalety.

"Proponowała kilkanaście minut darmowego masażu, ale trzeba było najpierw znaleźć banknot, na którym była wymyślona przez kobietę kombinacja cyfr. Chorzy sięgali do miejsc, w których trzymali pieniądze, a kobieta te miejsca zapamiętywała. Jak łatwo się domyślić, na banknotach zawsze był odpowiedni układ cyfr" - powiedział Dybaś.

Gdy kobieta wykonywała masaż, w czasie którego klient leżał twarzą skierowaną do poduszki, do mieszkania wchodziła wspólniczka i okradała wskazane schowki.

Według wstępnych ustaleń, grupa okradła w ten sposób kilka starszych osób.

 

http://info.onet.pl/1055459,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: Śląskie: Pedofil groził 14-latkowi nożem


 

Policja zatrzymała 56-latka z Dąbrowy Górniczej (Śląskie), który grożąc nożem próbował zmusić 14-letniego chłopca do poddania się czynnościom seksualnym.

Pedofil trafił do aresztu - poinformował Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji.

"W niedzielę mężczyzna podstępem zwabił do swojego mieszkania 14- latka. Chłopcu udało się jednak uciec" - powiedział Pytel. O zdarzeniu poinformowali policję rodzice dziecka.

Podejrzany jest sąsiadem 14-latka. W środę sąd zdecydował o jego aresztowaniu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

http://info.onet.pl/1055503,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: Feministki do marszałka: Niech Sejm zajmie się aborcją


 

Organizacje kobiece i feministki zaapelowały do marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza o jak najszybsze wprowadzenie pod obrady izby projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie.

Wcześniej Cimoszewicz zapowiedział, że "o aborcji już w tym Sejmie nie będziemy dyskutowali".

W liście do marszałka, jego sygnatariuszki napisały, że oczekują, iż pierwsze czytanie tego projektu znajdzie się w porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu w dniach 2-4 marca.

"Niedopuszczenie do jego pierwszego czytania uznamy za wyraz głębokiego lekceważenia kobiet i ich praw, a także zasad obowiązujących w demokratycznym państwie prawa" - napisały przedstawicielki organizacji kobiecych.

Według nich, obowiązująca w Polsce ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży jest ustawą złą i nie spełnia podstawowych standardów praw człowieka.

"Skutki tego złego prawa ponoszą kobiety. To one cierpią i dlatego ich doświadczenia muszą zostać przez posłów potraktowane poważnie. Być może większość posłów i posłanek RP nie dorosła jeszcze do roli parlamentarzystów i nie potrafi prowadzić poważnej dyskusji na ważne społecznie tematy, ale nie zwalnia to Sejmu od obowiązku podejmowania takich debat" - głosi apel do marszałka Sejmu.

We wtorek, w głosowaniu, posłowie zdecydowali, że Sejm na trwającym posiedzeniu nie zajmie się kontrowersyjnym projektem autorstwa SLD. Za utrzymaniem tego punktu w porządku obrad głosowało 183 posłów, przeciw - 199, wstrzymało się siedmiu posłów. Tego samego dnia marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz poinformował, że obecny Sejm nie zajmie się projektem.

Przygotowany przez SLD we współpracy z organizacjami kobiecymi projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie przewiduje m.in. możliwość przerywania ciąży bez ograniczeń do dwunastego tygodnia. Po tym czasie ciążę można byłoby przerwać, gdyby zagrażała zdrowiu lub życiu kobiety, z powodu nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub gdyby ciąża była wynikiem gwałtu.

Wśród sygnatariuszy apelu są m.in. Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych (OŚKa), Demokratyczna Unia Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Polskie Stowarzyszenie Edukacji Prawnej, Centrum Promocji Kobiet, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja PSF Centrum Kobiet i Przedwyborcza Koalicja Kobiet.

 

http://info.onet.pl/1055660,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Palestyński ostrzał osiedla żydowskiego w Strefie Gazy


 

Palestyńska rakieta typu Kasim spadła w czwartek rano na teren osiedla żydowskiego w Strefie Gazy - podały w Jerozolimie wojskowe koła.

Eksplozja nie spowodowała ofiar w ludziach.

Rakiety Kasim produkowane są na terenie Strefy prze zbrojne ramię Hamasu - Brygady Ezeddina al-Kasima. Mają zasięg około dziesięciu kilometrów i mogą przenosić ładunki wybuchowe o wadze do pięciu kilogramów.

Do czwartkowego ataku doszło mimo ogłoszenia przez Hamas i prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa izraelsko- palestyńskiego "czasu spokoju" a także rozlokowania na granicach Strefy palestyńskich służb bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest nie dopuścić do ataków na Izrael ze strony radykałów palestyńskich.

Hamas w ostatnich dniach z rezerwą i po długich negocjacjach zgodził się na rozejm, zastrzegając jednak, iż zareaguje w razie jakiejkolwiek wojskowej akcji izraelskiej.

 

http://info.onet.pl/1055191,12,1,0,120,686,item.html    


WIADOMOSC V: Dowództwo armii Izraela: Burzenie domów rodzin terrorystów było błędem


Powołana ad hoc komisja armii izraelskiej uznała, że burzenie domów należących do palestyńskich terrorystów lub ich rodzin, nie spełniało roli czynnika odstraszającego, lecz przeciwnie - potęgowało jedynie nienawiść do Izraela.

 

Według opublikowanego w czwartek przez dziennik "Haarec" oświadczenia komisji, na której czele stoi generał Udi Szani, "odwetowe" burzenie domostw nie przeciwdziałało nowym atakom palestyńskiego ruchu oporu. Przeciwnie - oceniła komisja - prowadziło do ich nasilania się i wyrządzało jedynie szkody interesom Izraela na terytoriach okupowanych i na świecie.

Wojsko izraelskie zaczęło stosować zasadę zbiorowej odpowiedzialności latem 2002 r., w dwa lata od rozpoczęcia przez Palestyńczyków intifady. Z oficjalnych danych wynika, że do lata ubiegłego roku zburzyło 270 domów.

Według źródeł palestyńskich, liczba domów zburzonych w tym okresie w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu była znacznie wyższa.

Komisja generała Szaniego - wyjaśnia "Haarec" - nie uwzględnia w swym raporcie domów zburzonych w Strefie Gazy nie w ramach odwetu, lecz wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Do takich względów należała m.in,. budowa bezpiecznych dróg dla ruchu wojskowego lub wyburzanie budynków tylko dlatego, że teoretycznie można by z nich prowadzić ostrzał osiedli żydowskich na terytoriach okupowanych.

Parlament izraelski przyjął w środę wieczorem Ustawę o ewakuacji i odszkodowaniach, na podstawie której od lipca Izrael rozpocznie wycofywanie wojsk z terytoriów palestyńskich i ewakuowanie mieszkańców żydowskich osiedli ze Strefy Gazy i z czterech osiedli na Zachodnim Brzegu.

W bardzo niewielu przypadkach w ciągu prawie czterech i pół roku intifady - podkreśla raport komisji generała Szaniego - rodziny bojowników ruchu oporu korzystały z możliwości uniknięcia wyburzenia ich domu w zamian za wydanie krewnych w ręce izraelskich żołnierzy.

Były dowódca Centralnego Okręgu Wojskowego na Zachodnim Brzegu, izraelski generał rezerwy Izaak Ejtan, który sprawował to stanowisko w ciągu pierwszych dwóch lat powstania palestyńskiego, powiedział, że burzenie palestyńskich domów zamiast stać się czynnikiem odstraszającym, prowadziło jedynie do nasilania się ataków i aktów zemsty, wymierzonych przeciwko Izraelczykom.

 

http://info.onet.pl/1055616,12,1,0,120,686,item.html   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 
Do you Yahoo!?
Yahoo! Search presents - Jib Jab's 'Second Term'


Do you Yahoo!?
Yahoo! Search presents - Jib Jab's 'Second Term'

Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym