WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com   


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


   22 LUTY, 32 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Śledztwo katyńskie: Przesłuchania kilkunastu tysięcy osób

[2] Protest przeciwko zwracaniu Niemcom nieruchomości

[3] ONZ: Komisarz oskarżony o molestowanie

[4] Historyczna decyzja izraelskiego rządu


WIADOMOSC I: Śledztwo katyńskie: Przesłuchania kilkunastu tysięcy osób


 

Kilkadziesiąt osób przesłuchali już prokuratorzy wrocławskiego oddziału IPN w śledztwie katyńskim. Szacuje się, że w sumie zeznania ma złożyć w sumie kilkanaście tysięcy osób mieszkających na Dolnym Śląsku.

Przesłuchiwane są przede wszystkim dzieci zamordowanych w Katyniu.

"Składane zeznania dotyczą okoliczności zatrzymania przez NKWD" - powiedział prokurator Tomasz Rojek. Dzięki temu mają być ustalone dane personalne zamordowanych oraz to czym zajmowali się przed wojną.

Przesłuchania będą trwały kilka lat.

 

http://info.onet.pl/1057180,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: Protest przeciwko zwracaniu Niemcom nieruchomości


 

Powiernictwo Polskie zapowiada protest przeciwko zwracaniu Niemcom nieruchomości należących do nich przed zakończeniem II wojny światowej.

 

Pikieta "Powiernictwa" odbędzie się jutro o 14.50 w Gdańsku przed budynkiem Sadu Apelacyjnego. W tym czasie w sądzie będzie sie toczyć sprawa o zwrot majątku z powództwa obywatela Niemiec Brunona Bigotta

Podczas pikiety nastąpi publiczne spalenie podobizny szefowej niemieckiego Związku Wypędzonych Eriki Steinbach.

Jak mówi prezes " Powiernictwa Polskiego" posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk. - To będzie symbol - "Chodzi o to by takie inicjatywy i idee, które reprezentuje pani Steinbach, obróciły się w popiół".

Komentując jutrzejszą rozprawę posłanka Arciszewska-Mielewczyk powiedział, że Powiernictwo Polskie ma nadzieje, że sąd rozpatrzy sprawę na korzyść Skarbu Państwa. " Jeżeli będą precedensy i wyroki na korzyść obywateli niemieckich to czeka Polskę lawina pozwów, a Polska będzie przegrywała takie procesy - tłumaczyła prezes Powiernictwa Polskieg

 

http://info.onet.pl/1057373,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: ONZ: Komisarz oskarżony o molestowanie


 

Były premier Holandii, obecnie wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców (UNHCR) Ruud Lubbers poinformował o zamiarze rezygnacji ze stanowiska z powodu oskarżeń o seksualne molestowanie.

Lubbers, który objął stanowisko wysokiego komisarza ONZ ds. uchodźców na początku 2001 roku, został oskarżony w zeszłym roku o molestowanie seksualne pracownicy, ale sekretarz generalny ONZ Kofi Annan postanowił - po przeprowadzeniu dochodzenia - nie podejmować żadnych kroków przeciwko komisarzowi i pozostawić go na tym stanowisku.

Sprawa molestowania seksualnego wypłynęła w piątek, kiedy brytyjska gazeta "Independent" opublikowała ze szczegółami oskarżenia wobec wysokiego komisarza.

"Rezygnuję ze stanowiska w obliczu braku zaufania" - napisał Lubbers w liście do sekretarza generalnego ONZ, przekazanym także agencjom prasowym. Przypomniał, że zarzutów przeciwko niemu nie udowodniono.

 

http://info.onet.pl/1056861,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Historyczna decyzja izraelskiego rządu


 

Po ośmiu miesiącach zaciętych debat rząd izraelski podjął historyczną decyzję: po 37 latach okupacji postanowił ewakuować 21 osiedli żydowskich ze Strefy Gazy i cztery spośród osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu - podało radio w Jerozolimie.

Za planem premiera Ariela Szarona w sprawie likwidacji osiedli głosowało 17 ministrów, a pięciu było przeciwko.

Początek likwidacji osiedli przewidziany jest w lipcu tego roku. Jednak już od chwili podjęcia decyzji przez rząd premier Szaron i minister obrony, Szaul Mofaz, są uprawnieni do stosowania ustawy o ewakuacji i wypłacie odszkodowań dla wysiedlanych osadników żydowskich.

Parlament izraelski zaaprobował tę ustawę w miniony czwartek - za było 50 posłów, przeciwko 40, pięciu wstrzymało się od głosu.

Przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej, na czele której stoi prezydent Mahmud Abbas, jak również międzynarodowa opinia publiczna z zadowoleniem witają decyzję rządu Izraela. Interpretują ją jako rozpoczęcie procesu, którego uwieńczeniem powinno być wycofanie się wojsk izraelskich z Zachodniego Brzegu i ustanowienie Państwa Palestyńskiego na obu okupowanych terytoriach - w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

Przed rozpoczęciem niedzielnej debaty rządowej, która zakończyła się podjęciem decyzji o repatriacji żydowskich osadników, Szaron powiedział: "Dzień dzisiejszy nie jest ani łatwy, ani wesoły, ale decyzja, którą podejmujemy będzie miała żywotne znaczenie dla Izraela".

Ewakuacja około 8000 osadników z 25 osiedli ma trwać dwa miesiące i będzie kosztowała państwo izraelskie 800 milionów euro. Wysokość odszkodowań dla osadników ma zależeć od tego, jak długo zamieszkiwali w osiedlach i od wyceny własności, którą tam pozostawiają.

Dotąd rząd izraelski zapewniał osadników, że po ich wyjeździe osiedla zostaną zniszczone, aby nie mogli się do nich wprowadzić Palestyńczycy. Jak poinformowała ostatnio prasa izraelska, pewien arabski przedsiębiorca z Dubaju proponuje bardziej racjonalne rozwiązanie: gotów jest kupić osiedla za 56 milionów dolarów.

Ultranacjonaliści żydowscy nie dają za wygraną i grożą zemstą premierowi. "Szaronie, Hitler byłby z ciebie dumny!" - to jeden z napisów, jakie pojawiły się na murach Jerozolimy w związku z decyzją o ewakuacji osiedli.

Inne hasło, które żydowscy ekstremiści wymalowali na jednym z domów brzmi: "Szaronie, Rabin czeka na ciebie", co oczywiście jest aluzją do zabójstwa premiera Icchaka Rabina w 1995 r.

Zgodnie z zaleceniem służb specjalnych, premiera Ariela Szarona strzeże obecnie stu ochroniarzy i agentów policji.

 

http://info.onet.pl/1056822,12,1,0,120,686,item.html     


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 
Do you Yahoo!?
Yahoo! Search presents - Jib Jab's 'Second Term'

Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym