WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com  


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


Archiwum Wiadomosci Z Bialego Swiata:

www.mail-archive.com/tworczosc@yahoogroups.com/maillist.html


  02 KWIETNIA, 32 A.C.


SPIS TRESCI

[1] PiS: Wyjazd Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego do Moskwy - skandaliczny

[2] 5 lat więzienia dla lekarza za molestowanie nieletnich

[3] Francuski magazyn przeprasza Polaków

[4] Izrael: Sąd Najwyższy wydał orzeczenie w sprawie przechodzenia na judaizm

[5] Izraelski rząd nie zamierza być stroną w sprawie odzyskiwania żydowskiego mienia pozostawionego w Polsce

[6] W sądzie o dwuznacznych zabawach Jacksona


WIADOMOSC I: PiS: Wyjazd Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego do Moskwy - skandaliczny


 

Wiceprezes PiS Kazimierz Ujazdowski ocenił, że wyjazd prezydenta Kwaśniewskiego do Moskwy na obchody 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej w towarzystwie generała Wojciecha Jaruzelskiego "to nowa, nadzwyczajna i skandaliczna okoliczność".

"To, co robi Aleksander Kwaśniewski wespół z gen. Jaruzelskim, w gruncie rzeczy ma charakter antykonstytucyjnego zamachu stanu. Bo nawet obecna konstytucja, którą my surowo krytykujemy, zakazuje aktywnej promocji komunizmu. A wyjazd z gen. Jaruzelskim, przywódcą państwa komunistycznego to aktywna promocja komunizmu" - powiedział Ujazdowski na konferencji prasowej w Sejmie.

"To jest demonstracyjna aprobata dla komunizmu, dla zniewolenia, które komunizm przyniósł na ziemie polskie" - tłumaczył.

W jego ocenie, wyjazd prezydenta do Moskwy w towarzystwie Jaruzelskiego świadczy o tym, że Kwaśniewski "ukrywał przed nami prawdziwą tożsamość i z końcem kadencji ona się na naszych oczach ujawnia +z całą jaskrawością+ i ze szkodą dla polskich interesów i godności". Podkreślił, że PiS, które w ogóle jest przeciwne obecności prezydenta w Moskwie, "w najgorszych snach nie spodziewało się takiego obrotu sprawy".

"Liczyliśmy na to, że skoro Aleksander Kwaśniewski zdecydował się jechać, to zrobi wiele, by podkreślić punkt widzenia Polski" - powiedział. Tymczasem - zdaniem Ujazdowskiego - "wyjazd w obecności generała Jaruzelskiego oznacza aprobatę dla tradycji komunistycznej i dla wasalnych relacji między Polską a ZSRR".

Według Ujazdowskiego, kombatanci m.in. ze Światowego Związku Żołnierzy AK postanowili nie uczestniczyć w obchodach moskiewskich, bo "są one związane z narzuceniem historycznego fałszu i obrażają polską godność narodową".

"To nie są standardowe obchody, to są obchody poprzedzone pochwałą Jałty i Paktu Ribbentrop-Mołotow. To są wreszcie obchody, które całkowicie lekceważą polskie zasługi w II wojnie światowej, dlatego że wśród armii uhonorowanych na pomniku, który ma być odsłonięty w Moskwie 9 maja, brakuje armii polskiej" - przypomniał.

"To są obchody czerwonoarmistów. Rozumiem, że gen. Jaruzelski zgadza się na to, że tak naprawdę był żołnierzem Armii Czerwonej, nawet nie Ludowego Wojska Polskiego" - stwierdził Ujazdowski. W jego ocenie, Jaruzelski jedzie tam jako polityk komunistyczny, a nie jako żołnierz.

Jaruzelskiego na obchody 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej zaprosiła Rosja. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Szymczycha potwierdził w czwartek, że zaproszenie na uroczystości do Moskwy, oprócz prezydenta, otrzymała grupa polskich kombatantów wraz z gen. Jaruzelskim.

 

http://info.onet.pl/1075403,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: 5 lat więzienia dla lekarza za molestowanie nieletnich


 

Na karę pięciu lat więzienia skazał Sąd Rejonowy w Łodzi 40-letniego lekarza Marka K., oskarżonego o seksualne molestowanie nieletnich pacjentów. Sąd na sześć lat zakazał mu także wykonywania zawodu. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces trwał niemal cztery lata. Ze względu na charakter sprawy toczył się przy drzwiach zamkniętych. Ogłoszenie wyroku wraz z uzasadnieniem było jednak jawne.

Prokuratura oskarżyła Marka K. o to, że w latach 1997-2000 jako lekarz jednego z łódzkich szpitali, pod pozorem dokonywania badań USG brzucha, doprowadził co najmniej siedmiu chłopców w wieku od 12 do 16 lat do pobudzenia seksualnego poprzez dotykanie ich narządów płciowych. Kilku swych nieletnich pacjentów lekarz molestował nawet kilkakrotnie.

Sprawa wyszła na jaw po tym, gdy jeden z molestowanych 16- latków opowiedział o "dziwnych badaniach" dorosłemu pacjentowi szpitala. Potem chłopcy wraz z rodzicami złożyli doniesienie do prokuratury. Nastolatków przebadał biegły psycholog, który stwierdził, że brak jest podstaw, by kwestionować ich zeznania. W opinii biegłego Marek K. działał w pełni świadomie.

Lekarz od początku konsekwentnie nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów. Sąd dał jednak wiarę zeznaniom pokrzywdzonych chłopców. Uznał, że były one konsekwentne, bardzo rzeczowe i stanowcze. Według sądu, granice badań dalece wykraczały poza czynności diagnostyczne, a lekarz wykorzystał sytuacje chorych chłopców, którzy musieli pozostać w szpitalu.

Zakazując oskarżonemu na sześć lat wykonywania zawodu sąd podkreślił, że zawiódł on zaufanie społeczne, jakim powinien cechować się lekarz.

Oskarżony odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Nie było go na ogłoszeniu wyroku. Wcześniej nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Poszkodowani i ich rodziny byli zadowoleni z wyroku. Obrońca nie wykluczył apelacji.

Marek K. jest żonaty, ma dzieci. Od pięciu lat jest odsunięty od wykonywania zawodu. W ostatnich dniach władze Uniwersytetu Medycznego, w którym lekarz był zatrudniony, po raz drugi rozwiązały z nim umowę o pracę (wcześniejsza próba zwolnienia go nie powiodła się, bowiem Marek K. odwołał się do sądu, który nakazał przywrócenie go do pracy).

 

http://info.onet.pl/1075547,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: Francuski magazyn przeprasza Polaków


 

W odpowiedzi na protest marszałka Senatu z żądaniem przeproszenia Polaków i odwołania nieprawdziwych informacji zamieszczonych w "Paris Match".

Francuski magazyn zamieścił sprostowanie i przeprosił, tych którzy mogli poczuć się urażeni - poinformowała Kancelaria Senatu.

Na początku lutego marszałek Senatu Longin Pastusiak zaprotestował przeciwko jednej z publikacji w "Paris Match". W tygodniku ukazały się dwa zdjęcia, które przedstawiały żandarmów prowadzących człowieka pod bronią. Zdjęcia podpisano: "We wrześniu 1939 r., wkrótce po inwazji, milicjanci polscy na rozkaz Niemców nękają Żydów" oraz "Granatowa policja, która w 1943 r. liczyła 16 tys. członków, przeszukuje getta i wyłapuje ukrywających się Żydów".

Ponieważ zdjęcia nie przedstawiały polskich policjantów, Pastusiak napisał list do redaktora naczelnego francuskiego magazynu.

W odpowiedzi na ten list "Paris Match" zamieścił sprostowanie i przyznał, że "ludzie w uniformach upokarzający Żydów, przedstawieni są na zamieszczonych fotografiach, nie są członkami polskiej +Policji Granatowej+, ale są to faszystowscy milicjanci słowaccy na Słowacji. Przepraszamy tych z naszych czytelników, którzy poczuli się urażeni" - napisano. Redakcja przyznała, że "niesprawiedliwa i niemoralna jest próba wywołania porównania między rolą nazistów i postawą ludności polskiej w okresie Shoah".

 

http://info.onet.pl/1075389,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Izrael: Sąd Najwyższy wydał orzeczenie w sprawie przechodzenia na judaizm


 

Izraelski Sąd Najwyższy położył w czwartek kres trwającej sześć lat batalii prawnej i uznał nieortodoksyjne przyjmowanie judaizmu z zastrzeżeniem, iż akt przechodzenia na tę wiarę musi dokonać się na terenie Izraela.

Orzeczenie ma zasadnicze znaczenie, gdyż od tej interpretacji zależy kto może być uznany formalnie za Żyda i automatycznie uzyskać izraelskie obywatelstwo.

Zgodnie z dotychczasową praktyką, Izrael uznawał przejście na judaizm, gdy akt ten został dokonany w obecności ortodoksyjnych rabinów na terenie samego Izraela. Osoby, które przyjęły judaizm poza granicami izraelskimi w obecności nieortodoksyjnych rabinów, bądź w samym Izraelu bez udziału ortodoksyjnych rabinów, mogły liczyć wyłącznie na uzyskanie obywatelstwa Izraela w ramach tzw. prawa powrotu.

Czwartkowe orzeczenie natychmiast zostało ostro skrytykowane przez ortodoksów. Lider partii Szas, Eli Jiszaj określił decyzję sądu mianem "katastrofy", uznając iż jest ona wymierzona w społeczność żydowską. Część rabinów-zwolenników zachowania dotychczasowych ograniczeń ostrzegła, iż w ślad za takim orzeczeniem może pójść fala pozornych nawróceń na judaizm zagranicznych robotników, którzy w ten sposób będą chcieli otrzymać obywatelstwo i tym samym możliwość legalnej pracy.

Faktycznie orzeczenie stanowi połowiczny sukces szkół judaizmu, działających w USA i oskarżających ortodoksów z Izraela o zdominowanie głównego nurtu religii.

Sprawa formalnego przechodzenia na judaizm od dawna stanowiła kontrowersyjny temat w Izraelu. Pod koniec lat 90. ówczesny premier Benjamin Netanjahu powołał specjalną komisję, która zaproponowała stworzenie wspólnego instytutu ds. nawróceń na judaizm, w którym byliby reprezentowani zarówno ortodoksi jak i amerykańskie judaistyczne frakcje jak Ruch Reformy i Konserwatywnego Judaizmu. Komisja zastrzegła, iż aktu przejścia na judaizm mieliby dopełniać nadal wyłącznie ortodoksyjni rabini. Idea upadła, ponieważ główny rabin Izraela odmówił udziału w pracach takiego instytutu.

Zdaniem wicedyrektor sponsorowanego przez Ruch Reform waszyngtońskiego Izraelskiego Ośrodka Działań Religijnych Anat Hoffman, decyzja sądu to gorzkie zwycięstwo, gdyż by formalnie przejść na judaizm ludzie będą musieli pojechać do Izraela, co oznacza iż akt ten będzie dostępny jedynie dla bogatych.

 

http://info.onet.pl/1075343,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC V: Izraelski rząd nie zamierza być stroną w sprawie odzyskiwania żydowskiego mienia pozostawionego w Polsce


 

Izraelski rząd nie zamierza być stroną w sprawie odzyskiwania żydowskiego mienia pozostawionego w Polsce przed wybuchem wojny. Specjalny komitet oszacował jego wartość na 30 miliardów dolarów.

Informacje o wartości przedwojennego mienia polskich Żydów opublikował wczoraj dziennik „Ha'arec". Gazeta powołała się na raport przygotowany na zlecenie izraelskich władz.

W ocenie izraelskiego MSZ, zaangażowanie władz państwowych w odzyskiwanie mienia pozostawionego przez żydowskich obywateli naruszyłoby dobre stosunki z Polską, na których Izraelowi zależy.

W podobnym tonie wypowiedział się były ambasador Izraela w Polsce, profesor Szewach Weiss. Według niego, Żydom pochodzącym z Polski pozostanie droga prywatnych roszczeń, gdy pojawi się polska ustawa reprywatyzacyjna.

Oceną wartości mienia Żydów w przededniu wybuchu II wojny światowej, mieszkających w krajach Europy Środkowej zajmuje się od roku 2003 izraelski komitet międzyministerialny.

 

http://info.onet.pl/1074782,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC VI: W sądzie o dwuznacznych zabawach Jacksona


 

Sędzia prowadzący sprawę oskarżonego o molestowanie seksualne Michaela Jacksona zezwolił na przesłuchanie świadków, którzy opowiadają o nieprzyzwoitych zabawach słynnego piosenkarza z nieletnimi chłopcami.

Wbrew protestom adwokatów Jacksona, ława przysięgłych usłyszy zeznania co najmniej dziewięciu osób, które twierdzą, że byli świadkami jego zabawiania się w łóżku z 10-13-letnimi chłopcami.

Jednym z nich miał być znany dziecięcy aktor Macauley Culkin - dziś już dorosły - który jednak sam zeznał, że "król popu" nie robił z nim nic niestosownego.

Inni wszakże utrzymują, że widzieli jak Jackson dotykał genitaliów chłopców. Jeden ze świadków twierdzi, że widział Jacksona z dziećmi w łóżku, przy czym bielizna miała leżeć obok na podłodze.

Adwokat oskarżonego, Thomas Mesereau, nazwał tych świadków "bandą kłamców", którzy mają interes w tym, aby kłamać.

 

http://info.onet.pl/1074476,12,1,0,120,686,item.html     


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 
Do you Yahoo!?
Yahoo! Mail - Find what you need with new enhanced search. Learn more.
Yahoo! Groups Sponsor
ADVERTISEMENT
Children International
Would you give Hope to a Child in need?
 
· Click Here to meet a Girl
And Give Her Hope
· Click Here to meet a Boy
And Change His Life
Learn More


Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym