WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com  


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


Archiwum Wiadomosci Z Bialego Swiata:

www.mail-archive.com/tworczosc@yahoogroups.com/maillist.html


  07 KWIETNIA, 32 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Holandia: Młodzi ludzie powybijali okna w meczecie

[2] Zimbabwe: Pierwsze wyniki głosowania - sukces opozycji

[3] Nacjonalistyczny politolog: Bardzo dobrze, że papież nie przyjechał do Rosji

[4] Niemcy: Kary więzienia w zawieszeniu dla pięciu neonazistów

[5] Hiszpania: Policja zatrzymała łódź z 52 Afrykanami


WIADOMOSC I: Holandia: Młodzi ludzie powybijali okna w meczecie


 

Grupa około 20 młodych Holendrów wybiła okna w meczecie w południowej Holandii, wzniecając w ten sposób uliczną bijatykę z muzułmańskimi imigrantami - poinformowała w niedzielę miejscowa policja.

W sobotnich zamieszkach w mieście Venray jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala; policja aresztowała jednego uczestnika bijatyki.

W zamieszkach wzięło udział ok. 60 tureckich imigrantów i ok. 20 Holendrów.

Holenderskie meczety padają ofiarą aktów wandalizmu po listopadowym zabójstwie kontrowersyjnego holenderskiego reżysera i dziennikarza Theo van Gogha, znanego z otwartej krytyki fundamentalizmów religijnych.

W 16-milionowej Holandii mieszka około miliona muzułmanów, w większości pochodzących z Turcji i Maroka.

 

http://info.onet.pl/1076772,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: Zimbabwe: Pierwsze wyniki głosowania - sukces opozycji


 

Opublikowane w piątek w Harare pierwsze wyniki czwartkowych wyborów parlamentarnych świadczą o wstępnym sukcesie opozycyjnego Ruchu na rzecz Zmian Demokratycznych (MDC).

Miał on zdobyć dziewięć z pierwszych dziesięciu mandatów, w przypadku których podliczono już głosy.

Pierwsze dane dotyczą dziesięciu mandatów z miast, gdzie opozycja cieszy się większymi wpływami niż na wsi.

Nie wiadomo, kiedy zostaną opublikowane pełne wyniki - wcześniej zapowiadano, że nastąpi to jeszcze w piątek.

Mieszkańcy Zimbabwe wybierali w czwartek 120 deputowanych do 150- osobowego parlamentu. 30 mandatów ma zostać obsadzonych przez rządzącego krajem od 25 lat prezydenta Roberta Mugabego, co zdaniem obserwatorów ma zagwarantować zwycięstwo jego partii - Afrykańskiego Narodowego Związku Zimbabwe (ZANU-PF). Zdaniem opozycji, wybory nie były uczciwe.

Mugabe krytykowany jest na świecie za naruszanie praw człowieka i rugowanie białych obywateli z ich farm. W 2003 r. jego kraj z inicjatywy brytyjskiej został zawieszony w prawach członka Wspólnoty Narodów (Commonwealth) w związku z łamaniem praw człowieka. W proteście, Zimbabwe wystąpiło z tej organizacji.

 

http://info.onet.pl/1075765,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: Nacjonalistyczny politolog: Bardzo dobrze, że papież nie przyjechał do Rosji


 

Rosyjski politolog Aleksandr Dugin uważa, iż bardzo dobrze się stało, że papież Jan Paweł II nie przyjechał do Rosji, gdyż - jak się wyraził - jego wizyta podgrzałaby religijne waśnie.

Opinię taką Dugin, sztandarowy ideolog rosyjskich nacjonalistów, wyraził we wtorek w wywiadzie dla "Komsomolskiej Prawdy".

"Bardzo dobrze, że nie przyjechał. On i tak ogłosił Rosję prowincją katolicką. Jego wizyta na pewno podgrzałaby waśnie religijne - tak jak uczyniła to jego wizyta na Ukrainie, gdzie stosunki między katolikami i prawosławnymi uległy zaostrzeniu" - oświadczył politolog.

Dugin powiedział, że "w imieniu Kościoła katolickiego Jan Paweł II aktywnie wspierał działalność antyradziecką w latach 80. i 90.".

"Faktycznie wszedł w zmowę z prezydentem (Ronaldem) Reaganem, zakładającą wykorzystanie katolickiej ludności Europy Wschodniej do realizacji geopolitycznych celów USA - rozbicia obozu radzieckiego" - ocenił politolog.

Według Dugina, Jan Paweł II "hołdował skrajnie antyradzieckim, antyeuroazjatyckim poglądom w duchu (byłego doradcy prezydenta USA Jimmy'ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniewa) Brzezińskiego".

"Jan Paweł II przejdzie do historii jako papież, przy którym czynnik katolicki po raz pierwszy w +nowych czasach+ znów otwarcie przekształcił się w czynnik polityczny" - oświadczył politolog.

Dugin, znany m.in. z publikacji w faszyzującym tygodniku "Zawtra", jest zdania, że dla Rosji nie ma większego znaczenia, kto będzie następcą Jana Pawła II.

"Bez względu na to, kto zostanie nowym papieżem, nie przyniesie nam to żadnych korzyści. Katolicyzm - to dla nas obca religia, obca cywilizacja. Nie mamy tam ani przyjaciół, ani sojuszników" - powiedział.

Wypowiedź Dugina wyraźnie odbiega od pełnych szacunku, a często wręcz podziwu dla Jana Pawła II opinii, jakie po śmierci papieża wyrazili rosyjscy politycy, publicyści, intelektualiści i duchowni.

W tym samym wydaniu "Komsomolskaja Prawda" zamieściła uwagi reżysera filmowego Andrieja Konczałowskiego, który podkreślił, że "dzięki pontyfikatowi Jana Pawła II wzrósł autorytet nie tylko Watykanu, lecz również całego chrześcijaństwa".

"Stworzył on podwaliny pod zjednoczenie nie tylko wszystkich odłamów chrześcijaństwa, ale i wszystkich religii" - powiedział Konczałowski, dodając, że ma na myśli przede wszystkim judaizm, chrześcijaństwo i islam.

"W ich nieprzejednaniu tkwi źródło konfliktu, które może doprowadzić do globalnej katastrofy" - podkreślił rosyjski twórca.

Konczałowski przypomniał też, że Jan Paweł II "jako pierwszy ze wszystkich pasterzy chrześcijańskiego świata odważył się poprosić o przebaczenie u wszystkich, którzy na przestrzeni dziejów doznali krzywdy z rąk nosicieli wiary katolickiej".

 

http://info.onet.pl/1077713,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Niemcy: Kary więzienia w zawieszeniu dla pięciu neonazistów


 

Bawarski Sąd Krajowy w Monachium skazał we wtorek pięciu niemieckich neonazistów na kary pozbawienia wolności od 16 do 22 miesięcy w zawieszeniu.

Byli oni zamieszani w przygotowania do niedoszłego zamachu bombowego na monachijski ośrodek kultury żydowskiej.

Sędziowie uznali czterech oskarżonych za winnych przynależności do organizacji terrorystycznej - podała agencja dpa. Piąty członek grupy pomagał w zdobyciu broni oraz materiałów wybuchowych - napisano w wyroku.

Wszyscy oskarżeni związani byli - zdaniem prokuratury - z Martinem Wiese, 29-letnim przywódcą organizacji "Związek Koleżeński Południe". Czterech z nich należało do ścisłego kierownictwa organizacji, której celem była budowa w Niemczech ustroju według nazistowskich wzorów.

Przeciwko Wiese oraz jego trzem kompanom toczy się od listopada osobne postępowanie sądowe. Z aktu oskarżenia wynika, że członkowie organizacji chcieli zdetonować ładunek wybuchowy podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ośrodka żydowskiej. W uroczystości 9 listopada 2003 roku w Monachium wziął udział ówczesny prezydent Niemiec Johannes Rau.

Główny oskarżony zaprzecza zarzutom prokuratury. "Nigdy nie planowaliśmy, ani ja, ani nikt inny, zamachu na żydowskie centrum kultury. Nie byliśmy i nie jesteśmy terrorystami" - oświadczył na początku marca. Inni oskarżeni przyznali natomiast, że wiedzieli o istnieniu materiału wybuchowego.

Członkowie organizacji gromadzili informacje o politycznych przeciwnikach, m.in. o przewodniczącym klubu parlamentarnego SPD w bawarskim parlamencie Franzu Magecie.

 

http://info.onet.pl/1077735,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC V: Hiszpania: Policja zatrzymała łódź z 52 Afrykanami


 

Hiszpańska policja zatrzymała łódź z 52 nielegalnymi imigrantami z Afryki - podano we wtorek w Madrycie.

Afrykanie - 47 mężczyzn, dwie kobiety i troje dzieci - byli stłoczeni na łodzi typu dinghy, przechwyconej przez policję w rejonie miasta Velez-Malaga. Wielu imigrantów cierpiało z powodu hipotermii i trzeba było im udzielić pomocy medycznej.

Nie ustalono, z jakiego kraju pochodzą nowi przybysze.

Co tydzień do wybrzeży hiszpańskich dociera średnio kilkuset nielegalnych imigrantów z Afryki. Mimo iż większość z nich zostaje schwytana, zdaniem policji hiszpańskiej, co roku prawdopodobnie tysiące takich osób przedostają się jednak na terytorium Hiszpanii. Również prawdopodobnie tysiące toną w morzu w drodze do Europy.

 

http://info.onet.pl/1077568,12,1,0,120,686,item.html     


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 
Yahoo! Messenger
Show us what our next emoticon should look like. Join the fun.
Yahoo! Groups Sponsor
ADVERTISEMENT
Children International
Would you give Hope to a Child in need?
 
· Click Here to meet a Girl
And Give Her Hope
· Click Here to meet a Boy
And Change His Life
Learn More


Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym