WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com  


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


Archiwum Wiadomosci Z Bialego Swiata:

www.mail-archive.com/tworczosc@yahoogroups.com/maillist.html


   14 MAJA, 32 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Rosh zwróci ząb ofiary holokaustu do muzeum w Bełżcu

[2] Papież o odpowiedzialności Europy za wiele nieszczęść Afryki

[3] Benedykt XVI chce odwiedzić synagogę w Kolonii

[4] Pięć największych krajów UE o walce z nielegalną imigracją

[5] 57. rocznica utworzenia Izraela w atmosferze sporu o Gazę

[6] Francja: Silny przyrost demograficzny


WIADOMOSC I: Rosh zwróci ząb ofiary holokaustu do muzeum w Bełżcu


 

Inicjatorka pomysłu budowy pomnika holokaustu w Berlinie Lea Rosh zrezygnowała z kontrowersyjnego pomysłu wmurowania w jedną z kolumn pomnika zęba ofiary, znalezionego przez nią 17 lat temu na terenie hitlerowskiego obozu zagłady w Bełżcu.

 

W obozie tym hitlerowcy zamordowali w latach 1941-1943 ok. 600 tysięcy Żydów.

Dziennikarka wyjaśniła, że uda się wraz z historykiem Eberhardem Jaeckelem do Bełżca (Lubelskie) i zwróci eksponat, aby mógł zostać pochowany "w całkowitej ciszy i zgodnie z halachą" - żydowskimi przepisami prawnymi i religijnymi.

Przeciwko pomysłowi wmurowania zęba zaprotestowała zarówno społeczność żydowska w Niemczech jak i przedstawiciele muzeów w Bełżcu i Oświęcimiu. Dyrektor muzeum w Bełżcu, Robert Kuwalek, powiedział dziennikowi "Berliner Zeitung", że zabieranie "pamiątek" z terenu byłego obozu jest "surowo wzbronione". Zastępca dyrektora muzeum na terenie byłego obozu Auschwitz- Birkenau, Krystyna Oleksy, nazwała zabranie zęba naruszeniem ciszy zmarłych.

Rosh i Jaeckel znaleźli ząb w 1988 r. podczas zwiedzania obozu w Bełżcu. Jak twierdzi dziennikarka, kości ofiar leżały niepochowane. Jak tłumaczyła we wtorek podczas otwarcia pomnika holokaustu, przysięgła sobie wówczas, że postawi pomordowanym pomnik. Podkreśliła, że pomysł wmurowania pamiątki poparł architekt pomnika Peter Eisenman. "Nie przypuszczaliśmy, że ten mały symboliczny akt spotka się ze sprzeciwem. Do dziś nie rozumiemy, co może być gorszącego w tym pomyśle" - oświadczyli Rosh i Jaeckel.

Otwarty we wtorek pomnik składa się z 2711 kolumn ustawionych na terenie o powierzchni 19 tys. m kw. w okolicach Bramy Brandenburskiej. Poświęcony jest 6 mln europejskich Żydów zamordowanych na rozkaz władz Trzeciej Rzeszy.

Integralną częścią monumentu jest ośrodek informacji, którego celem jest przekazywanie zwiedzającym wiedzy o holokauście.

 

http://info.onet.pl/1097248,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: Papież o odpowiedzialności Europy za wiele nieszczęść Afryki


 

Europa jest odpowiedzialna za wiele nieszczęść Afryki, w tym za korupcję, choroby, handel bronią i zatrucie środowiska - powiedział w piątek papież Benedykt XVI.

Podczas swej wizyty w bazylice Św. Jana na Lateranie, w czasie której rozmawiał z rzymskimi księżmi, papież podzielił się refleksją: "Musimy wyznać, że Europa eksportuje nie tylko wiarę w Chrystusa, ale także wszelkiego rodzaju zło".

Jako "zło, które niszczy Afrykę" Benedykt XVI wskazał oprócz korupcji przemoc i handel bronią.

Potępił także "rabunkową eksploatację bogactw ziemi" w Afryce.

"My, chrześcijanie powinniśmy uczynić wszystko, co tylko możliwe, aby silni wiarą, która także przyszła do Afryki mocniej przeciwstawiać się złu" - powiedział papież.

 

http://info.onet.pl/1097241,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: Benedykt XVI chce odwiedzić synagogę w Kolonii


 

Papież Benedykt XVI wyraził zamiar odwiedzenia synagogi w Kolonii. Okazją będzie jego obecność w tym mieście w sierpniu na Światowych Dniach Młodzieży - powiedział w piątek ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej Oded Ben-Hur.

Benedykt XVI podzielił się swoim zamiarem z ambasadorem podczas czwartkowej audiencji dla akredytowanego w Watykanie korpusu dyplomatycznego.

Papież zapowiadał już kilka razy, że chce kontynuować dzieło swojego poprzednika Jana Pawła II, w tym także dialog z Żydami.

Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który w 1986 roku złożył historyczną wizytę w synagodze w Rzymie.

 

http://info.onet.pl/1097166,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Pięć największych krajów UE o walce z nielegalną imigracją


 

Ministrowie spraw wewnętrznych pięciu najliczniej zaludnionych krajów Unii Europejskiej zapowiedzieli w czwartek po spotkaniu w Paryżu, że zastanawiają się nad utworzeniem "sił policji europejskiej ds. interwencji na granicach" zewnętrznych UE.

"Chcemy zastanowić się" nad stworzeniem takich sił - powiedział francuski minister Dominique de Villepin, który był inicjatorem tego spotkania. Wzięli w nim udział ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec Otto Schily, Hiszpanii Jose-Antonio Alonso, W.Brytanii Charles Clarke i Włoch Giuseppe Pisanu.

Jeśli chodzi o granice wewnętrzne, ministrowie wyrazili życzenie, by przyszły "unijny kodeks przekraczania granic" przewidywał utrzymanie procedur schengeńskich, które pozwalają danemu państwu przywrócić kontrolę graniczną, jeśli "wymaga tego porządek publiczny".

Ministrowie postanowili popierać wszelkie inicjatywy UE "na rzecz harmonizacji systemu wizowego" dla przybyszy z krajów trzecich.

Opowiedzieli się również za harmonizacją ubezpieczeń zdrowotnych cudzoziemców wjeżdżających w strefę Schengen i wyrazili zadowolenie z wprowadzenia decyzją Rady UE "ubezpieczenia zdrowotnego na podróż" jako środka w walce z nielegalną imigracją.

Kraje G5 - zapowiedzieli ministrowie - zamierzają "zintensyfikować współpracę z partnerami z krajów Maghrebu" w walce z nielegalną imigracją.

 

http://info.onet.pl/1096585,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC V: 57. rocznica utworzenia Izraela w atmosferze sporu o Gazę


 

Izraelczycy obchodzili w czwartek 57. rocznicę utworzenia Państwa Izrael w atmosferze napięcia, jakie wywołuje w izraelskim społeczeństwie perspektywa likwidacji osiedli żydowskich w Strefie Gazy.

Izraelczycy odwiedzali w tym dniu koszary wojskowe otwarte dla publiczności i uczestniczyli w licznych festynach organizowanych w parkach mimo wyjątkowo chłodnej pogody.

Nad Jerozolimą pokazową defiladę powietrzną odbyło izraelskie lotnictwo wojskowe, najpotężniejsze na całym Bliskim Wschodzie.

Szef rządu izraelskiego, Ariel Szaron, w orędziu do narodu zwrócił się przede wszystkim do rodzin ofiar wojen z Arabami i zamachów terrorystycznych, zapewniając, że Izrael ma zdecydowaną przewagę wojskową w regionie, ale "twarz Izraela jest zwrócona ku pokojowi".

Przeciwnicy wycofania się Izraela ze Strefy Gazy, zapowiedzianego przez Szarona na sierpień tego roku, wykorzystali do demonstracji antyrządowej zorganizowane w świętym mieście międzynarodowe mistrzostwa w rozwiązywaniu krzyżówek o tematyce zaczerpniętej ze Starego Testamentu.

Grupa religijnych Żydów pojawiła się na mistrzostwach, aby zademonstrować przed obecnym na krzyżówkowym turnieju premierem sprzeciw wobec wycofania się Izraela ze Strefy Gazy.

"Żydzi nie wyrzucają Żydów" - głosił ich transparent protestujący przeciwko wysiedleniu izraelskich osadników.

Tysiące Izraelczyków wykorzystało wolny dzień i odwiedziło osiedla żydowskie w Strefie Gazy, aby zademonstrować solidarność z osadnikami i sprzeciw wobec planów rządu.

Rzecznik rządu Reuwen Riwlin oświadczył, iż obawia się w tym roku wojny domowej, ponieważ Izraelczyków podzieliła sprawa wycofania się ze Strefy Gazy.

 

http://info.onet.pl/1096583,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC VI: Francja: Silny przyrost demograficzny


 

Ludność Francji, która obecnie liczy 62 mln, może powiększyć się w ciągu 45 lat do ponad 75 mln - poinformowało w czwartek francuskie Ministerstwo Transportu i Gospodarki Przestrzennej.

Wyniki częściowego spisu ludności z 2004 r. "pozwalają nam powiedzieć, że - zgodnie z obecną tendencją - (we Francji) w 2050 r. będzie ponad 75 mln, a nie 64 mln ludności, jak wcześniej przewidywano" - oświadczyło ministerstwo.

Wśród krajów europejskich tylko Francja i Irlandia mają tak duży przyrost demograficzny - podało ministerstwo. Ponieważ Francja ma większą liczbę ludności, "odgrywa rolę motoru demograficznego w Europie".

Zdaniem przedstawiciela Państwowego Instytutu Badań Demograficznych (INED) Gilles'a Pisona, rozwój sytuacji demograficznej jest skutkiem trzech czynników: "płodności, która kształtuje się na poziomie dwójki dzieci na małżeństwo, śmiertelności, która w 2004 r. była niższa niż oczekiwano, i salda migracyjnego (przyjazdy minus wyjazdy), które kształtuje się na poziomie 100 tys. rocznie".

 

http://info.onet.pl/1096504,12,1,0,120,686,item.html     


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 
Yahoo! Mail Mobile
Take Yahoo! Mail with you! Check email on your mobile phone.

Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym