Ik zie dat het artikel in de morgen enkel toegankelijk is voor mensen met een password.

Niemand zeggen he, maar hier is het:

Niet-Windowsgebruikers voelen zich onbegrepen
door *Ronald Meeus

**Matthias Barremaecker van linux.be: *
*Brussel l De marketingmallemolen omtrent Windows Vista doet bijna vergeten dat er nog andere besturingssystemen bestaan, die evengoed een computer doen draaien. Vooral voorstanders van het gratis besturingssysteem Linux voelen zich profeten in de woestijn. *


Door Ronald Meeus

Dat Microsoft eergisteren het volledige Atomium in Brussel afhuurde voor de lancering van zijn nieuwe Windows Vistabesturingssysteem mag geen wonder heten. Mede dankzij zijn enorme investeringen in marketing en een uitgekiende strategie waarin het besturingssysteem wordt voorgeïnstalleerd op nieuwe pc's draait Windows op dit moment op zo'n 96 procent van alle pc's op aarde. De belangrijkste concurrent is Mac OS X van computermaker Apple, dat alleen op de computers van dat bedrijf draait. Het heeft een marktaandeel van 3 procent. Een derde besturingssysteem, dat altijd schromelijk over het hoofd wordt gezien, heeft het overige procent van de markt in handen. Linux is een besturingssysteem dat in principe gratis is, al zijn er commerciële pakketten in de handel. Bovendien is het, tenminste volgens de gemeenschap van duizenden freaks die het maakt en onderhoudt, veel stabieler en veiliger dan Windows, waardoor computercrashes en virusaanvallen tot een minimum worden herleid. "Vroeger konden we er ons mateloos druk over maken dat het betere besturingssysteem geen kansen krijgt door het grote geld van Microsoft", zegt Matthias Barremaecker, die de website linux.be onderhoudt. "Maar je wordt ouder, krijgt andere prioriteiten en ergert je dus minder. Op dit moment is er echter een nieuwe lichting Linuxgebruikers aan het opstaan, die nu nog op de universiteiten zit." De makers van Linuxversies als Ubuntu en Knoppix hebben ondertussen een paar lessen geleerd over gebruiksvriendelijkheid en schoonheid. Bovendien zijn commerciële versies van Linux veel goedkoper dan Windows en heeft een klein aantal Windowsgebruikers al andere van die 'vrije' programma's, zoals de webbrowser Firefox, de bureelsoftware OpenOffice en het mailprogramma Thunderbird, leren kennen. Maar het alternatieve besturingssysteem kent nog altijd een paar nadelen. Het is ten eerste geen merknaam: de vele verschillende versies scheppen een hoop verwarring. Bovendien werken Windowsprogramma's niet op Linux. "Linux draaien is als een auto hebben die beter presteert, goedkoper is, en nooit op onderhoud moet worden gestuurd", zegt een informaticus bij een federale overheidsdienst. "Maar helaas kan hij maar op 15 procent van de wegen rijden."
Een nieuwe lichting Linuxgebruikers is aan het opstaan

Publicatiedatum : *2007-02-01*
Sectie : *Algemeen*


Geert Van Damme wrote:
http://dave-sullivan.com/entries/3/

Zie je, er zijn nog anderen die hetzelfde idee hebben. Hopelijk lukt het hen.

In de morgen vandaag stond ook een artikel over linux als alternatief voor windows, maar toch weer over het feit dat het vooral is voor freaks en nerds ;-( Ik heb dit weekend op de oude computer van mijn ouders ubuntu geïnstalleerd, en ik heb de indruk dat mijn vader nu wel in staat is om email te gebruiken en te surfen. Onder windows is hij er nooit toe gekomen. Het voordeel is natuurlijk dat hij nog geen vastgeroeste windows gewoontes heeft aangeleerd, en dus met een frisse kijk met ubuntu kan starten. Ik ben benieuwd.

Ook het einde van het artikel vond ik wat ongelukkig.
Waarover hebben ze het? Je kan maar over 15% van de wegen rijden???

* Over de computer hardware: In dat geval klopt het toch niet. Je kan ubuntu vlot installeren op de meeste PC's. Hier en daar is er wel iets dat niet werkt, maar dat is normaal, dat heb je onder windows even goed. Als je wil vergelijken met windows Vista, dan is ubuntu duidelijk winnaar ;-) Ik denk niet dat vista vlot installeert op 15% van de computers die momenteel in gebruik zijn.

* Over de software: dan klopt het ook niet IMHO. Er is een heel parallel wegennetwerk, dat even goed is, en waar je met je windows PC ook niet op kan. Hoe kom je dan aan 15%?

Anyway, ik weet niet goed of we daarop moeten reageren of niet.



BTW, ik vond het goed gedaan van Mark!

Geert  Van Damme


Geert Van Damme wrote:
neenee, da's enkel voor mensen met een uitnodiging.
Maar op verschillende sites kon je zo een uitnodiging winnen.
Ik dacht dat iemand op deze lijst gesuggereerd had om mee te doen aan die wedstrijden en als iemand een ticket wint, dan kan die verkleed als Tux naar het event gaan.

Geert

Nicolas Pettiaux wrote:
2007/1/30, Geert Van Damme <[EMAIL PROTECTED]>:
 Gaat er nu vanavond iemand als pinguin verkleed naar het atomium?
 Ik vond dat een leuk idee ;-)

gebeurt iets speciaal bij het Atomium voor vista ? I wist het niet.

Waar ? Welke uur ?

We kunnen wel iets samen doen (een vergadering), zoals wat de Fransen
zullen doen voor het launch van Vista die in Parijs vanavond onder de
"Arche de la Défense" zal plaats vinden.
Daar is het ook vandaag de Solution-Linux salon !! En ze zijn bereid.

Dank u.

Nicolas

-- 
ubuntu-be mailing list
[email protected]
https://lists.ubuntu.com/mailman/listinfo/ubuntu-be

Reply via email to