On 03/06/14 16:14, Petr Macek:
Mate ostatni podobnou zkuksenost nebo radeji buildujete?

Jak uz jsem tu asi pakrarat zminil,
mam jeden stroj kde zdrojaky udrzuju pomoci svn a na kterem prekladam system i porty. Tenhle stroj read-only publikuje pres NFS sve /usr/src,/usr/obj a /usr/ports

A na vsech ostatnich strojich mountnu tyhle tri adresare a provedu uz jen "install" fazi upgrade, ktery jinak znate z "buildovaciho" zpusobu. Takze mergemaster -iF, make installworld installkernel, upgrade nebu uplna reinstalace portu z packages (portupgrade -afPP) a po restartu make delete-old delete-old-libs a kdyz chci byt peclivy, tak jeste jeden restart.

Mam zato, ze pri sprave vetsiho mnozstvi stroju mi to idealne spojuje vlastnosti obou systemu - prelozim si co chci a jak chci (vcetne vlastnich uprav a oprav a nejsem vazany na jedinny mozny kernel) a na vetsine stroju uz delam vlastne jen binarni update ...

A to navic typicky za plneho provozu upgradovaneho stroje (ale ty moje vetsinou nemaji lidske uzivatele). Upgrade tak v beznem pripade znamena dva vypadky o delce 60-90" kazdy.

Ano, pravda, chce to ten jeden stroj "navic", ale pokud spravujes desitky stroju tak mam za jednoznacny, ze se to vyplati. Ja sam mam ctyri (32bit i 64bit verze 8.3 i 9.1 release). Navic to nutne nemusi byt samostatny fyzicky stroj, je to jeden z mala pripadu, kdy pouzivam virtualizaci a vsechny ty centralni repository jsou tak virtualni stroje na jedinem fyzickem pocitaci.


Ne, ze by tahle metoda nemela sve hacky, ale kdyz tak pozoruju zkusenosti s binarnimi update (nejen v tomhle threadu) tak myslim, ze u tohohle zpusobu jeste nejakou dobu zustanu ;-)

Your mileage may vary.

Dan

--
FreeBSD mailing list (users-l@freebsd.cz)
http://www.freebsd.cz/listserv/listinfo/users-l

Odpovedet emailem