Ahoj.
No, a to je prave to, co budes na FreeBSD s existujicimi nastroji dosahovat jen tezko. Tohler bysis musel napsat ...

A nevim o tom, ze by to nekdo nabizel jako open source.
Open WRT myslim podporuje multivlaknovou ipsku zalozenou na suricate, pokud se nemylim. A pokud vim to je FreeBSD based :)

Zde si dle mého názoru můžeš urychlit rozhodovací procesy skrze binary match tables

'tables' v IPFW jsou implementovany jako b-strom (tim se 'table' vyznamne lisi od seznamu IP adres oddelenych carkami).

Tak tohle jde trochu mimo me :)
Jako další příklad si můžeš vzít hloupyho mikrotika

No prave - na ty jsem pri tomhle hodne myslel ;-)

Jsou typickym zastupcem zarizeni, ktere 'wirespeed' casto nezvlada.

Zminena RB600 mela tri gigabitove fullduplexni porty, ale pokud vim, tak plny tok ze dvou portu do tretiho tedy 1Gbps (prakticky priklad dve stanice + uplink) to uswitchovat nedokazalo ani nahodou. Jako border-router asi prijatelny (a tak jsi to taky pouzival), ale jako gigabitovy intra-switch nic moc.

Na RB600 nebyl HW switch, od rb1200 nahoru uz hw switche jsou (napriklad moje 2011 doma ho ma), tam je to reseny na hw ktery je ovladany z routerosu.
Myslim totiz na Wokna v domene pri prihlasovani nebo odhlasovani uzivatele (kdyz se synchronizuje uzivatelsky profil). U toho je "rozdil, ktery citite" jestli mas pul gigabitu, nebo jen petinu.

Proto mi nedela problem mit neco "zpomalujiciho" jako border-router, ale na switch mi to nezni lakave. A bojim se, ze FreeBSD bude v naznacene roli vykazovat prave tuhle neprijemnou "Mikrotikovost".

O tom zadna.

Me takovehle zadani vede na samostatne LAN s privatnimi IP v jednotlivych lokalitach, ty vzajemne routovane (propojene nejakou formou VPN) a smerem ven prekladane.

Konkretni verejne adresy, ktere jsou k dispozici jen v HQ, se podle potreby 1:1 mapuji na adresy vnitrni, kde uz do "spravne pobocky" doputuji po te vnitrni routovane siti.

Tohle vsechno je relativne "normalni topologie" a zvladne ji "bezne" nabusene FreeBSD (samozrejme zalezi take na celkovych datovych tocich).

Tady si dovolim prudce souhlasit s Danem, bud routovane VPN, nebo jak jsem psal z mobilu, ipsec policy VPNky vicemene delaji to same :)
Celkove, to co popisujes bych (ja) zacal zvazovat teprve pote co bych vyloucil vsechna "normalnejsi" reseni.

Pripoustim, ze muj odpor nejspis dost souvisi s tim, ze skoda souvisejici s nefunkcni vnitrofiremni komunikaci se uz tehdy blizila dost stovkam tisic za pulden vypadku. Pokud jsi ve vyrazne jine hladine, pak te "velmi specialni topologie site" samozrejme nemusi strasit zdaleka tak jako me ...

Jen sdilim zkusenosti. Vyber si z toho co je ti mile ;-)


Dan


Vilem


--
FreeBSD mailing list (users-l@freebsd.cz)
http://www.freebsd.cz/listserv/listinfo/users-l

Odpovedet emailem