VAART-bericht van: Peter Janssens <[EMAIL PROTECTED]>
J.Evens schreef:
VAART-bericht van: "J.Evens" <[EMAIL PROTECTED]> On Tue, 13 Nov 2007 23:55:00 +0100, Peter wrote: N.E.~~>>> Of hoe zie je dat voor je met spitsen en kempenaars ~~>>> ~~ P.~~Denk jij de handen op elkaar te krijgen om deze groep dag en nacht te ~~laten varen om hun hoofd boven water te houden??????? Ho even: Dat is ook helemaal niet nodig. Wat nodig is, is dat stuk flexabiliteit, waardoor je, wanneer er in (zee)havens wegens het daar gangbare proces 's nachts geladen en gelost moet worden, je dat eventueel als kleiner schip ook kunt doen zonder in overtreding te zijn en zonder extra volk aan te moeten trekken, wat er niet is, als ik 's middags om 17.00 u. te horen krijg, dat ik toch pas vannacht aan de beurt ga komen, of, als het er al zou zijn, ik het geen eigen verblijf aan kan bieden, omdat mijn schip zich daarvoor niet leent.
Ik begrijp je punt wel maar wanneer ben je flexibel genoeg? Eigenlijk alleen als je onbeperkt je gang kunt gaan ( en misschien dan nog niet), zo niet loop je altijd tegen een nieuwe grens en lig je meteen weer met de controlerende instanties overhoop. Ook de huidige wet bied flexibiliteit. Nogmaals, ook ik ben in deze geen heilige, maar zolang je handelt in de zin van de wet heb je weinig problemen en neem je bewust risico's moet je niet zeuren over de wet.
Financieel gezien: Wanneer we een prijskaartje presenteren aan de opdrachtgever, die het bevrachten van een reis zo lang mogelijk uitstelt in een poging, een zo goedkoop mogelijk schip te vinden, en het uiteidelijk gevonden schip (goedkoop of niet) moet tot aan de grenzen van zijn vaartijd gaan, om de productieplanning van een bedrijf niet in het honderd te laten lopen, dan hebben kleine, zowel als iets minder kleine schepen gelijke kansen om een bedrijf te bedienen. Een treffend voorbeeld, kort geleden, was een partij kunstmest van Stein naar Ghlin, waar men over een week zonder voorraad kwam te zitten. Daar werd voor een spits na lang trekken en duwen op vrijdag 350 ton uitonderhandeld aan E. 12,00/ton, maar het laden in Stein lukte niet meer. Dus gingen er een paar vrachtwagens maar vast richting Ghlin, en een paar dagen later werd er een 800-tonner bevracht, die vond, dat hij aan E. 6,50/ t. een mooie vracht had. Dat is nog niet eens echt slecht, maar men vaart soms ook voor prijzen, waar je zelfs met dag en nacht nog niet het hoofd mee boven water kunt houden, laat staan een type Neo-kemp mee in de markt kunt zetten. Grs., Jos.
Ach bij een gespannen transportmarkt en met de huidige milieu doelstellingen zal het voordeel steeds meer in het voordeel van de(ook kleine) binnenvaart uit vallen. Verder is het gewoon de markt in de gaten houden en daar investeren waar je voordeel ligt. Ik denk dat de kansen voor kleine schepen op dit moment best goed zijn. Zijn die slecht en kun je niet de handen op elkaar krijgen voor een fatsoenlijke vergoeding moet je niet proberen om ten koste van alles nostalgie in stand te houden.
Peter * Kleinere schepen hebben weer toekomst: www.vaart.nl/peiling * Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected] * Afmelden op: [EMAIL PROTECTED] met tekst: unsubscribe VAART-L
