VAART-bericht van: "Eric van Dam" <[email protected]>

Hallo vaart, Sipke

Naar mijn mening hoeven de spitsen zich niet zoveel zorgen te maken over deze deelbakjes.

Dat denk ik ook niet.

Hier verschillen we iets van mening denk ik..

Zie als voorbeeld de neo kemps.

Hebben de kleine schepen daar last van gehad?

een Ontvanger in nijkerk doet dit ook ,heeft dacht ik 5 nieuwe bakjes besteld die zijn na 5 jaar afgeschreven ,dus goedkoop transport en belasting voordeel, hij gooit ze na 5 jaar op de markt tegen dumpprijzen ,weer belasting voordeel..

En hebben ze hier last van gehad?

Dus spitsen schippers , wie moet die bakjes gaan bemannen in frankrijk?
zogauw de subsidie binnen is en het projekt gaat van start dan zal dit ongeveer en senario zijn. Maar het nadeel van heel het verhaal is , wij als kleiner schip hebben hier helemaal niets aan. Dit systeem word gebruikt om voldoende capiciteit te houden zodat de vracht niet te hoog word. Neo kemps hebben niks gebracht het bakjes systeem gaat ook niks brengen voor ons.
Dus het kost alleen belastinggeld en de winst is niet voor ons.


Ik denk dat wanneer dit concept echt vorm gaat krijgen en de bakjes gebouwd gaan worden de capaciteit van de vloot behouden wordt. Ik weet nog die grafieken die het NEA gepubliceerd heeft i.v.m. het CAB plan. De afname van de kleine schepen tot 1500 ton was een lineare grafiek naar beneden. Hoe behou je continuiteit voor de verlader denk ik dan.. Door o.a. nieuwe schepen/bakjes te bouwen, het lastige alleen is dat ze nog niet rendabel rond kunnen varen denk en daarvoor heb je dus een afwijkende strategie voor nodig dan je concurrent.. Ga dr maar s aanstaan.. Al met al lijkt het concept wel een goed plan, of het uitvoerbaar is dat kan ik slecht inschatten, maar ik ben wel van mening dat er in ieder geval een alternatief geboden gaat worden voor de verladers op deze manier in plaats van die herriemakende, veel meer CO2 uitstotende, filevormende, inefficiënte, vrachtwagens of het dat gedoe met het spoor;). Daarnaast heeft het plan ook een zeer "groen" uitgangspunt om het zo maar even te stellen dus dat zou best eens wat extra vracht op kunnen leveren door deze innovatieve stap.

Ik vindt het kort door de bocht gezegd als je denkt dat dit alleen maar een plan is om subsidie op te strijken of om je winsten glad te strijken.. Het vergt veel onderzoek en het is een grote investering, zelfs met subsidie lijkt me... Dus al met al kost het al een hele hoop geld en inspanning voodat ze uberhaupt in mekaar gelast gaan worden.

Lijkt mij dat de bedenker van dit concept geen filantropische instelling is, maar ook gaat voor de winst die het op zou kunnen leveren.


met vr gr sipke

die bezorgt is voor alle kleine schepen

met vriendelijke groet,

Eric

Die eveneens bezorgd is over de postie van het kleine schip, maar gelooft dat stilstand achteruitgang is..

En nog even een citaat uit het boek Waardevol Transport 2010-2011 die ik hier wel van toepassing vindt:

"Het midden- en klein bedrijf is in de binnenvaart heer en meester. Bijna 90% van de ondernemingen bestaat uit éénschipsbedrijven. Dat maakt de binnenvaar flexibel en betrouwbaar, maar tegelijk zwak in het realiseren van een gezamelijk marketingconcept."






* Hoe denk je over het Crisisberaad? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan