VAART-bericht van: "Hein Danser" <[email protected]>

hallo mensen op planeet aarde,

Gelezen:
Binnenvaart-ondernemers zijn zich wel bewust van de slechte situatie maar kijken zelden verder dan die ene reis of onderhandeling. Daarmee maakt onze sector zich helemaal afhankelijk van de goodwill
 >van de bevrachter cq verkoper.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Sommige ondernemers willen wel anders kijken, maar worden gewoon door de kortzichtigheid van de bank voor het blok gezet. Mensen failliet laten gaan heeft geen zin, schip blijft op de markt, alleen met een ander slachtoffer. En als ik moest kiezen tussen: gewoon aan boord met beperkte luxe plus auto , gewoon boodschappen kunnen halen en elk jaar een x bedrag Hypo erbij of aan de wal 3 hoog achter, echt moeten rondkomen met mini inkomen jaren lang. Ja dan lijkt mij de keus best moeilijk . Door de beperkte inzicht van de banken, ook door de geruchten en stemming makerij. banken willen van de binnenvaart af enz. Is onze sector :binnenvaart gewoon naatje.

Zouden ook de bevrachters net zoveel energie steken in nieuwe klanten zoeken dan de energie die ze nu gebruiken om elkaar te onderbieden, ja........ Ik heb dat elkaar onderbieden nooit begrepen. Al bied je steeds te hoog, dan kunnen de schepen toch gewoon meevaren voor de ander??

En schippers die voor een bepaalde bevrachter varen, steek de koppen bij elkaar. Desnoods via Facebook een eigen groep aanmaken. Overleg met elkaar, weet wat de ander doet.

Dan de schippers die moeten blijven van de bank. Ga in gesprek met de bank, maak ze duidelijk dat door veel te varen ,voor veel te weinig, Heel de markt naar beneden getrokken. word. Van elk gesprek wordt een verslag gemaakt, dus lok bij dat gesprek een antwoord uit van de account manager.

- Je vraagt: moet ik ook reizen aannemen waarbij ik alleen de rente kan betalen en geen aflossing. - Moet ik ook reizen aannemen waarbij ik op voorhand weet ,ik kom te kort voor rente en aflossing. -En dan vraag je ook, of hij weet, dat door zoveel slechte vrachtprijzen aan te nemen, heel de markt onnodig naar beneden getrokken wordt. -En komt hij misschien met een vaag antwoord. Ja beter wat als niets of zoiets. Of hij zegt: U hoeft niet een reis aan te nemen wat te weinig opbrengt. Dat is een mooi antwoord, geeft u dat even door naar de andere schippers klanten. Want dan zijn we er. De oplossing ligt voor het grijpen, maar je moet wel willen.

Ik heb helemaal geen respect voor de bank, want ze proberen alleen maar over de rug van de burger hun hachje te redden, dus gewoon de beuk er in, daar bedoel ik mee, klem zetten op hun eigen beleid en woorden, tunnelvisie.
Ik zou zeggen, begin er morgen mee.

Hein  groet u.

www.facebook.com/itascaheindanser







* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan