VAART-bericht van: "S.J. de Waard" <[email protected]>

Op 2-2-2013 11:47, V.O.F van Veen schreef:

Hallo Vaart,

Wat is er niet te begrijpen aan 'Ledeninformatie, niet bestemd voor
verdere verspreiding' en dus zetten we het op vaart
hoe dom kan je zijn.

Rien en Willeke

Kennelijk overeenkomstig de gedachte: Als jij ze maar dom houdt, dan kan ik ze arm houden.

Ik stel aan de orde dat er iets wordt uitgebroed, dat buitengewoon nuttig voor de schipperij kan uitpakken. Maar dat het gaat om verenigingen. En in het verenigingsrecht bepalen de leden wat er moet gebeuren, niet de besturen. Die geven de richting aan en daar is niets mis mee, die klopt. Maar als je per 1 januari 1914 een nieuwe organisatie van start wilt laten gaan, dan kan je dat niet pas na de kerst van 2013 aan de leden voorleggen. En al helemaal niet zonder discussie over de statuten en het huishoudelijk reglement. Want daaruit moet blijken of er in de nieuwe organisatie nog plaats is voor leden die niet bedrijfsmatig varen. Daartoe kan niet de algemene ledenvergadering dienen, want daarin hebben maar een beperkt aantal leden stemrecht, namelijk de afgevaardigden van de afdelingen. En die zijn niet verkozen in de afdelingen op basis van een standpunt over de samenvoeging.

Dat is belangrijk voor leden van Koninklijke Schuttevaer, die lid zijn geworden omdat ze hun belangen met betrekking tot het gebruik van de infrastructuur bij de overheid graag professioneel willen laten behartigen. Dat geldt in elk geval voor mij. Daarom ben ik B-lid geworden. Daarom trok ik op de laatste algemene ledenvergadering aan de bel om dat nogmaals onder de aandacht te brengen. Nergens uit de tot nu toe naar buiten gebrachte informatie blijkt, dat er rekening is gehouden met deze categorie leden. Sterker nog, in de brief van de minister lees ik:

Naar ik heb begrepen, streven de betrokken partijen er naar om in het voorjaar van 2013 tot definitieve overeenstemming te komen over de integratie van de bestaande organisaties. Met als doel om met ingang van 2014 ook als nieuwe juridische entiteit verder te gaan, waarbinnen ruimte blijft bestaan voor de eigen identiteit van de samenstellende delen.

en dan staat er ook nog:

Rode draad in het onderzoek is het belang om als binnenvaartpartijen meer samen te werken om daarmee o.a. een sterkere marktpositie ten opzichte van grotere of beter georganiseerde spelers in te kunnen nemen, een beter capaciteitsmanagement te kunnen voeren en meer kwaliteit richting klanten/verladers te kunnen bieden.

Geen woord over belangenbehartiging m.b.t. infrastructuur. Daar zegt het huishoudelijk reglement over:

1. Doel van de vereniging (art. 2 Statuten)
Met het doel van de vereniging wordt onder meer beoogd:
“het vanuit de visie van de vaarweggebruiker bevorderen op regionaal, nationaal en internationaal
niveau van een veilig en vlot scheepvaartverkeer. Dit door:
• bij te dragen aan doelmatige wet- en regelgeving op nautisch en technisch gebied; • het beschikbaar doen stellen van een adequate haven- en vaarwegeninfrastructuur; • bijdragen aan de vanuit milieu en maatschappelijk oogpunt noodzakelijke groei van het
vervoer over water;
• het tegengaan van onredelijke voorwaarden of tarieven voor het gebruik van deze
infrastructuur."

En daar kan ik me als amateur-schipper prima in vinden. Maar als uitsluitend de belangen van de beroepsvervoerders met de nieuwe organisatie worden gediend, zal ik me zoals het er nu naar uitziet moeten aansluiten bij een vereniging die mijn belangen wel in het oog houdt en versnippert de belangenbehartiging opnieuw. Want dan vinden de beroeps de amateurs op hun weg, als overheidsgeld wordt besteed aan zaken die uitsluitend de commercie dienen en/of strijdig zijn met recreatief gebruik van de vaarweg.

En dat wilde ik even duidelijk maken.

Simon
03011455
http://nl.wikipedia.org/wiki/Stella_Maris_%281929%29








* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan