Vážení priaznivci, priatelia a podporovatelia Wikipédie,

občianske združenie Wikimedia Slovenská republika spúšťa prvý ročník medzinárodnej súťaže WikiJar strednej a východnej Európy. Cieľom súťaže WikiJar 2015 je zvýšenie povedomia o histórií, kultúre, tradíciách a významných osobnostiach strednej a východnej Európy a zlepšenie pokrytia Wikipédie v tejto, neraz prehliadanej, oblasti. Najlepšie a najzaujímavejšie články budú odmenené zaujímavými cenami. Súťaž prebieha do 31. mája.

Pri plánovaní sme sa inšpirovali pripomienkami k našim minulým súťažiam a zo súťaží na iných Wikipédiách. Takže sa súťaží plne pod používateľskou prezývkou a síce sú preklady prijímané, majú bodové znevýhodnenie. Veríme, že takéto podmienky prispejú jednak k tvorbe mnohých nových článkov a druhak k oceneniu vlastnej práce, hlavne v oblastiach, kde sa nedá použiť preklad.

Podrobnejšie informácie o prebiehajúcej súťaži nájdete na stránke http://sk.wikipedia.org/wiki/WP:SVE Súťaž má svoju udalosť aj na facebooku ( https://www.facebook.com/events/787872314615313/ ) a Google+ ( https://plus.google.com/events/c7crkof25rhuc8r2qlq11glv5eo ). Budeme radi keď sa pridáte aj tam, pozvete svojich známych a pomôžete nám so šírením slobodného vzdelania.

V rámci tejto súťaže ponúka Slovenská esperantská mládež pre najlepšieho prispievateľa o esperante preplatený oddychový, jesenný víkend na chate v spoločnosti mladých esperantistov.

S pozdravom

--
Michal Matúšov
[[:w:sk:Redaktor:KuboF]]
Wikimedia Slovenská republika
Dom služieb ALFA
Februárová 1478/2
958 01 Partizánske
predseda / president
Web: http://wikimedia.sk
Facebook: www.facebook.com/WikimediaSK
Twitter: https://twitter.com/WikimediaSK

_______________________________________________
Wikimedia-SK mailing list
Wikimedia-SK@lists.wikimedia.org
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikimedia-sk

Reply via email to