W dniu 3 lipca 2010 07:18 użytkownik PawełMM
<[email protected]> napisał:
> Zakaz fotografowania w muzeach jest nielegalny,
> http://tech.wp.pl/kat,1009787,title,Zakaz-fotografowania-jest-nielegalny,wid,12432224,wiadomosc.html
>  i
> wszystkich to chyba ucieszy. Ciekawe jednak, czy da się to wyegzekwować w
> praktyce.
>

To już raz było omawiane. Gwoli ścisłości - sąd uznał za sprzeczne z
prawem wymaganie opłat za fotografowanie obiektów, do których wygasły
prawa autorskie i które są wystawione w muzeach na widok publiczny.
Nie należy tego interpretować jako uznania za sprzeczne z prawem
całkowitego zakazu fotografowania, jeśli muzeum ma jakieś racjonalne
uzasadnienie dla zakazu. Natomiast istotnie muzea nie mogą mieć w
regulaminach zapisu o dodatkowych opłatach za fotografowanie i
zasadniczo, każdy kto się z takim zapisem spotka może skarżyć muzeum
do UOKiKu. Czyli muzeum może albo całkiem zakazać, albo pozwolić bez
żadnych dodatkowych opłat.

-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym