W dniu 3 lipca 2010 07:18 użytkownik PawełMM <[email protected]> napisał: > Zakaz fotografowania w muzeach jest nielegalny, > http://tech.wp.pl/kat,1009787,title,Zakaz-fotografowania-jest-nielegalny,wid,12432224,wiadomosc.html > i > wszystkich to chyba ucieszy. Ciekawe jednak, czy da się to wyegzekwować w > praktyce. >
To już raz było omawiane. Gwoli ścisłości - sąd uznał za sprzeczne z prawem wymaganie opłat za fotografowanie obiektów, do których wygasły prawa autorskie i które są wystawione w muzeach na widok publiczny. Nie należy tego interpretować jako uznania za sprzeczne z prawem całkowitego zakazu fotografowania, jeśli muzeum ma jakieś racjonalne uzasadnienie dla zakazu. Natomiast istotnie muzea nie mogą mieć w regulaminach zapisu o dodatkowych opłatach za fotografowanie i zasadniczo, każdy kto się z takim zapisem spotka może skarżyć muzeum do UOKiKu. Czyli muzeum może albo całkiem zakazać, albo pozwolić bez żadnych dodatkowych opłat. -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
