| -----Original Message-----
| From: [email protected] [mailto:wikipl-l-
| [email protected]] On Behalf Of Roland Czaczyk
| Sent: Tuesday, August 03, 2010 10:10 AM
/
| Przy okazji: Ostrów Wielkopolski odmienia się: w Ostrowie Wlkp., a nie
| Ostrowiu. Zauważyłem, że bardzo często ludzie z okolic Warszawy
| (Mazowieckie) mają problem z odmianą, gdzie ludziom z innych miejsc
| się to praktycznie nie zdarza.
Jesteś optymistą. Nosiciele ;-) języka polskiego maja generalnie spore
problemy z fleksją, m.in. nazwisk, choć imiona jeszcze udaje im się
odmieniać.
Pzdr., Janusz "Ency" Dorożyński
_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l