Dobrý den,
Tyto situace se řeší pomocí označení povoleného přístupu. Motivace je
jednoduchá. Pokud chodník z Openstreetmap smažete, může se stát, že za pár
týdnů někomu bude chybět a zanese jej znovu. Proto je lepší označit chodník/
cestu jako "pro cyklisty přístup zakázán" a v mapách pro cyklisty bude potom
označena třeba červenými křížky a nebude se po ní navigovat.
Dokumentaci naleznete zde: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:access
Pěkný den,
Michal
---------- Původní e-mail ----------
Od: Eduard Šešulka <edasesu...@gmail.com>
Komu: talk-cz@openstreetmap.org
Datum: 26. 10. 2020 9:40:17
Předmět: [talk-cz] fa5e3c244e7aaf5c188752985b0a056a3b07de5d
"
fa5e3c244e7aaf5c188752985b0a056a3b07de5d
Zdravím,
Nejsem si jistý, jestli se mi podaří odpovědět do správné skupiny, ale
zkusím to.
Pokud jsou trasy ilegální, neměly by v mapě být.
Propisuje se to kdo ví kde a z toho pak plyne nekontrolované šíření tras.
Na tyto trasy se pak dostanou lidé, kteří by o tom jinak nikdy nevěděli a
může se stát průšvih, jako jsem již psal.
Jakmile se v tom začne vrtat Polici při vyšetřování, je z toho průšvih.
Jsou určité věci, které by se prostě neměly dostat na internet.
Myslím si, že to není nic nepochopitelného.
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz
"
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz