Dear All, Please read the news summary from Cambodia below to keep yourself updated.
(*Cannot read this text? Download Khmer fonts here <http://www.cambodia.org/fonts/KhmerUnicode2.0.0.zip>: http://www.cambodia.org/fonts/KhmerUnicode2.0.0.zip <http://www.cambodia.org/fonts/KhmerUnicode2.0.0.zip>*) Sincerely yours,- ដោយការគោរពរាប់អាន!!! *CNRP-Washington Team (**ក្រុមការងារគណបក្សសង្គ្រោះជាតិរដ្ឋវ៉ាស៊ីងតោន)* Email: *[email protected] <[email protected]>* Like us: *Facebook.com/CNRP.WA <http://facebook.com/CNRP-WA>* *Donate: CNRP Chase Account: 422 981 188. * *Address: PO BOX 58472. Tukwila, WA 98138-1472.**For those who do not wish to receive this email, please reply with "Unsubscribe"*. ---------- Forwarded message ---------- Date: 2014-08-14 5:25 GMT-07:00 Subject: ១៤ សីហា ២០១៤ - សង្ខេបព័ត៌មានប្រចាំថ្ងៃនេះ / 14 August 2014 - Summary of the main news of the day. ១៤ សីហា ២០១៤ - សង្ខេបព័ត៌មានប្រចាំថ្ងៃនេះ / 14 August 2014 - Summary of the main news of the day. *១-* កាលពីព្រឹកមិញនេះ លោក សម រង្ស៊ី ប្រធានគណបក្សសង្គ្រោះជាតិរួមជាមួយតំណាងរាស្ដ្រខេត្ដកំពង់ឆ្នាំង លោក គី វណ្ណដារ៉ា និងលោក ង៉ោ គឹមជាង បានចុះទៅសួរសុខទុក្ខជនរងគ្រោះដីធ្លី ដែលបានធ្វើដំណើរថ្មើរជើង មកពីភូមិកំណើតរបស់ខ្លួន ដែលពេលនេះ កំពុងស្នាក់នៅសហគមន៍បឹងកក់។ ព័ត៌មានលម្អិតសូមចុច៖ http://tinyurl.com/o62yj8e <http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2Fo62yj8e&h=3AQEaCD7Q&s=1> <http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2Fo62yj8e&h=3AQEaCD7Q&s=1> *២**-* កាលពីព្រឹកមិញនេះ ប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដីធ្លី មកពីឃំុត្រពាំងជោរ ស្រុកឱរ៉ាល់ និងឃំុអមលាំង ស្រុកថ្ពង ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ បានប្រមូលគ្នាមកធ្វើបាតុកម្មតវ៉ានៅមុខធនាគារANZ Royal ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីទាមទារអោយធនាគារនេះ បន្តដោះស្រាយបញ្ហារំលោភយកដីស្រែរបស់ពួកគាត់ ដោយហេតុថាធនាគារនេះធ្លាប់បានផ្តល់ប្រាក់កំចីដល់ក្រុមហ៊ុនស្ដរសរបស់លោក លី យ៉ុងផាត់ហើយបន្ទាប់មកក្រុមហ៊ុននេះបានឈូសឆាយរំលោភយកដីស្រែប្រជាពលរដ្ឋដោយមិនបានផ្តល់សំណងសមរម្យ។ ព័ត៌មានលម្អិតសូមចុច៖ http://tinyurl.com/pm33l3t <http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2Fpm33l3t&h=ZAQHkC2b0&s=1> <http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2Fpm33l3t&h=ZAQHkC2b0&s=1> *៣**-* VOD៖ សមាគម កាពារសិទ្ធិមនុស្សអាដហុក ថ្កោលទោស ចំពោះការរារាំងក្រុមប្រជាពលរដ្ឋអ្នកភូមិឡពាង ដោយហិង្សាពីសំណាក់កងកម្លាំងសមត្ថកិច្ច ខណៈដែលពួកគេដើរហែរក្បួនឡើងមករាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីស្វែងរកអន្តរាគមន៍ពីតំណាងរាស្ត្រ។ ព័ត៌មានលម្អិតសូមចុច៖ http://vodhotnews.com/23586 <http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fvodhotnews.com%2F23586&h=EAQERJHe4&s=1> *៤**-* RFA៖ ប្រព័ន្ធតុលាការនៅកម្ពុជា ត្រូវបានគេមើលឃើញថា មិនឯករាជ្យ និងមិនមែនជាស្ថាប័នផ្ដល់យុត្តិធម៌ឲ្យប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់ស្រទាប់ វណ្ណៈនោះឡើយ។ ក្រៅពីនេះ នៅខណៈប្រទេសកម្ពុជា ជាប់គាំងនយោបាយ ប្រព័ន្ធតុលាការដែលទទួលរងនូវការរិះគន់ស្រាប់ផងនោះ រឹតតែបង្ហាញឲ្យឃើញកាន់តែច្បាស់ថែមទៀតថា តុលាការមិនឯករាជ្យ និងស្ថិតនៅក្រោមសម្ពាធអ្នកនយោបាយ។ ព័ត៌មានលម្អិតសូមចុច៖ http://tinyurl.com/kcog6m6 *៥-* ភ្នំពេញប៉ុស្តិ៍៖ ក្រុមអាជ្ញាធរបាននិយាយពីថ្ងៃពុធថា អតីតប្រមុខរបស់ធនាគារមួយនៃធនាគារដ៏ធំបំផុតជាច្រើនរបស់ចិនត្រូវ បានចោទប្រកាន់ពីបទពុករលួយ។ ព័ត៌មានលម្អិតសូមចុច៖ http://tinyurl.com/qybhuab https://www.facebook.com/photo.php?v=759419927448076&set=vb.520708567985881&type=2&theater -- -- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. This is an unmoderated forum. Please refrain from using foul language. Thank you for your understanding. Peace among us and in Cambodia. To post to this group, send email to [email protected] To unsubscribe from this group, send email to [email protected] For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/camdisc Learn more - http://www.cambodia.org --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected]. For more options, visit https://groups.google.com/d/optout.