*ជម្រាបមកអ្នកនាងសូម៉ាលី ម៉ុង(SOMALY MONG)* *[email protected] <[email protected]> .* *គ្រាន់តែឃើញពាក្យអ្នកនាងសូម៉ាលី ម៉ុង "ខ្ញុំសូមអង្វរ" ខ្ញុំ(ខែម ខៀវ)មានអារម្មណ៏ថាពលរដ្ខខ្មែរទាំងប្រុសទាំងស្រីជាជាតិសាសន៏របស់ខ្ញុំជាខ្មែរមិនយល់ពីសន្ដានចិត្ត្តដែលខ្ញុំបានប្រើពាក្យអសីលធម៌ ហាក់ដូចជាខ្ញុំជាមនុស្សមិនចេះដឹង គ្មានការរអប់រំអ្វីទាល់តែសោះ។ល។នឹង។ល។* *តាមពិតខ្ញុំប្រើពាក្យទាំងអស់នេះទៅលើតែខ្មែរណាដែលបានបំផ្លាញជាតិខ្មែរឧ្យវិនាសហិនហោចខ្លោចផ្សាររហូតមកដល់សព្វថ្ងៃនេះ ជាំខ្មែរមានកំណើតមកពីឈាមឈ្លើង ពីឈាមឆ្កែដូចជា៖* *អានរោត្តម សីហនុ,អានរោត្តម ប្ញណ្ណរិ្ធ,អានរោត្តម សីហមុនី,អាមេចោរជា ស៊ីម,អាមេចោរហេង សំរិន,អាមេចោរហ៊ុន សែន។ល។នឹង។ល។* *រីឯក្បត់ជាតិមានអាសម រង្ស៊ី នឹងអាកឹម សុខាវីញ អាទាំងពីរក្បាលនេះ វាមកធ្វើនយោបាយនៅនាពេលបច្ចុប្បន្ននេះមិនមែនវាមករំដោះជាតិខ្មែរឧ្យចាករួចផុតពីក្រញាំបីសាចយួនដូចដែលខ្មែរ អ្នកគាំទ្រផ្កាប់មុខនឹកស្មានថាអាទាំងពីរក្បាលនេះជាអ្នកប្រឆាំងនឹងអាហ៊ុន សែន? តាមការពិតជាក់ស្ដែង អាទាំងពីរក្បាលនេះវាមកធ្វើនយោបាយនេះដើម្បីប្ដូរយកប្រាក់ដុល្លារធ្វើមានធ្វើបាននឹងប្រព្រិត្តអំពើអានាចារស្រីញីគ្រប់ប្រភេទនៅលើគំនរទុក្ខរបស់ប្រជាជនខ្មែរ៖ នេះហើយជាទង្វើក្បត់ជាតិរបស់អាសម រង្ស៊ី នឹងអាកឹម សុខដែលជួយគាំទ្រឧ្យអាមេចោរហនេយ្យុំក្បត់ជាតិឈ្មោះអាហ៊ុន សែន ឧ្យវាអាចមានលទ្ធភាពត្រួតត្រាប្រទេសខ្មែរយើងបានទៅតាមចំណូលចំណង់ចិត្តរបស់វាដោយសារតែអំពើក្បត់ជាតិ គីតតែប្រយោជន៏៏ផ្ទាល់់ខ្លួនរបស់អាទាំងពីរក្បាលនេះ គឺអាសម រង្ស៊ី នឹង អាកឹម សុខានេះឯង ៕ * *សូមអ្នកនាងម៉ុង សូម៉ាលីទទួលនូវការរាប់អាននឹងគោរពជាភាតរភាពអំពីខ្ញុំៈខែម** ខៀវ* * *