Rzeczywiście kiedy piszę init 0 to system sie wyłącza aż do Deactivating swap... i tutaj się zacina :( Pozostaje tylko ręczne wylaczenie kompa. Dalej halt,reboot,poweroff nie dzialaja. Z jądra wywaliłem APM, jest tylko ACPI. Zainstalowałem acpid. Mysle jednak że to wina systemu, ponieważ to on powinien przeprowadzić zakanczanie procesów, a części ACPI powinna tylko wylaczyc komputer? Czy też może się mylę ?
Hmm w jądrach 2.6* jest discover, prawda? I to on przeprowadza detekcję sprzętu? U mnie jest przy bootowaniu Detecting hardware... i tutaj też się zacina. Znaczy ja uważam że się tnie ponieważ czekam 15 minut i nic się nie dzieje? a może potrzeba przy najmniej 1h ;) ? Tak na serio to może komuś działało to długo za pierwszym razem i potem już było szybciej, a ja cisnę ctrl+c i potem sie dziwie ze nie chodzi ? Może system czegoś nie wykrywa i stąd moje problemy ? Jeszcze przy bootowaniu przed samą inicjacją demonów dostaję : Loading the saved-state of the serial devices. modprobe : FATAL : Error running install command for serial. /dev/ttyS0 : no such device or address. Może ma to coś do czynienia z tym całym zamieszaniem ? Eh, mam nadzieje ze nie przyjdzie mi po prostu czekać na późniejsze wersje 2.6... pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi! ML

