On Wed, 6 Apr 2005, Jacek Kawa wrote: > Instalatora z Sarge dawno nie używałem (może nawet nigdy, ale właściwie > nie jestem pewien :), ale jeśli chodzi o gruba, to istnieje kilka innych > rozwiązań. Np.: robisz sobie gdzieś dyskietkę ratunkową > (cd /boot/grub/ && cat stage1 stage2 >/dev/fd0), startujesz z niej i: > > 1. reinstalujesz gruba: > root (hd0,0) > #sprawdzanie, czy jestes na dobrej partycji > find /boot/grub/stage1 > #instalcja w mbr > setup (hd0) > > #testowanie nowej konfiguracji > rootnoverify (hd0) > chainloader +1 > boot > > 2. po prostu startujesz system (a potem odtwarzasz gruba) > root (hd0,0) > kernel /boot/vmlinuz ro apm=off ... opcje ... > initrd /boot/initrd > boot > > (ta druga opcja może się przydać, jeśli np. wersje gruba > na dysku i na dyskietce są z jakiegoś powodu niezgodne) > Witaj,
dziękuję za rzeczową odpowiedzi, właśnie o coś takiego mi chodziło. Nie zawsze mam pod ręką jakąś instalke Slacka żeby sobie z tym poradzić. A dyskietka raz zrobiona przyda się :) - na długo. A może możliwość za pomocą płyty instalacyjnej odpalić system jak w Slacku, np: boot: rescue root=/dev/hda1 ?? taka składnia niestety nie działa :( Jeszcze raz Dziękuję i Pozdrawiam -- Netoperek -- To UNSUBSCRIBE, email to [EMAIL PROTECTED] with a subject of "unsubscribe". Trouble? Contact [EMAIL PROTECTED]

