On Wed, 6 Apr 2005, Jacek Kawa wrote:

> Instalatora z Sarge dawno nie używałem (może nawet nigdy, ale właściwie
> nie jestem pewien :), ale jeśli chodzi o gruba, to istnieje kilka innych 
> rozwiązań. Np.: robisz sobie gdzieś dyskietkę ratunkową 
> (cd /boot/grub/ && cat stage1 stage2 >/dev/fd0), startujesz z niej i:
> 
> 1. reinstalujesz gruba:
>    root (hd0,0)
>    #sprawdzanie, czy jestes na dobrej partycji
>    find /boot/grub/stage1
>    #instalcja w mbr
>    setup (hd0) 
>    
>    #testowanie nowej konfiguracji
>    rootnoverify (hd0)
>    chainloader +1
>    boot
> 
> 2. po prostu startujesz system (a potem odtwarzasz gruba)
>    root (hd0,0)
>    kernel /boot/vmlinuz ro apm=off ...  opcje ...
>    initrd /boot/initrd
>    boot
> 
> (ta druga opcja może się przydać, jeśli np. wersje gruba
>  na dysku i na dyskietce są z jakiegoś powodu niezgodne)
>
Witaj, 

dziękuję za rzeczową odpowiedzi, właśnie o coś takiego mi chodziło. Nie
zawsze mam pod ręką jakąś instalke Slacka żeby sobie z tym poradzić. A
dyskietka raz zrobiona przyda się :) - na długo. 
A może możliwość za pomocą płyty instalacyjnej odpalić system jak w
Slacku, np:
boot: rescue root=/dev/hda1 

??
taka składnia niestety nie działa :( 

Jeszcze raz Dziękuję i Pozdrawiam

-- 
Netoperek


-- 
To UNSUBSCRIBE, email to [EMAIL PROTECTED]
with a subject of "unsubscribe". Trouble? Contact [EMAIL PROTECTED]

Odpowiedź listem elektroniczym