On Tue, 4 Oct 2005 22:10:59 +0200
Wojciech Ziniewicz <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> Witam ,
> Jak zmienić czcionkę w gtk 1.2 ?
> Próbowałem centrum sterowania ale nic nie dało,
> gtk-theme-switch zmienia tylko theme ale czciona zostaje ta sama...
> 
> istenieje jeszcze jakaś metoda ?
Do ~/.gtkrc dopisać coś takiego na przykład:

style "user-font"
{
        fontset="-*-tahoma-medium-r-normal-*-13-*-*-*-p-*-iso8859-2"
        font="-*-tahoma-medium-r-normal-*-13-*-*-*-p-*-iso8859-2"
}
widget_class "*" style "user-font"

Łańcuch opisujący font można wybrać za pomocą xfontsel.

-- 
 Marcin Bis
 http://akademia.linuksa.pl/
 #!/ Akademia Linuksa

Odpowiedź listem elektroniczym