Zivjo

ima kdo slucajno odgovore na ta vprasanja?
1. Kako dolge besede moramo preverjati, da ugotovimo če je nek jezik prazen
2. dokaz o nepraznosti regularnega jezika
3. Kako ugotovim če je nek KNJ prazen?

bi lahko se napisali kje v knjigi za TOR 1 se nahaja odgovor?

je za 1. in 2. vprasanje odgovor v lemi 3.9?

thanks

LP Blaž


On 2/15/06, ... <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Hmm...sem sel pogledat v Vilfanovo knjigo in mi tole
> glede skr. levih izpeljav ni cisto jasno. Mislim, da moras vedno
> najprej narisati drevo izpeljav za doloceno besedo. Ce je
> gramatika nedvoumna tako ali tako obstaja le eno. Nato se
> pac sprehodis po drevesu tako, da pogledas najprej najbolj
> leva poddrevesa...in sproti izpisujes vozlisca (simbole) drevesa,
> ki jih obiskujes.
>
>
> Glede dodatne snovi..se je potrebno nauciti prav vse v tistem .ps fajlu na
> njegovi strani?
>
> Lp
> Rok
>
>
>
> ----- Original Message -----
> From: "Marko Kotar" <[EMAIL PROTECTED]>
> To: "FRIClist" <[email protected]>
> Sent: Wednesday, February 15, 2006 2:35 PM
> Subject: Re: [Friclist] TOR1 ustni
>
>
> > Ahm. Torej recimo se neka beseda izpelje na 2 nacina.
> > Skrajno leva izpeljava je taka. Da vsebuje cim manj
> > koncnih simbolov v skrajno levi spremenljivki in nato
> > se v vseh naslednjih. Je to to?
> >
> > Kako gre pa pretvorba iz skladovnega avtomata v KNJ?
> > nimam dobr napisan:
> > delta(q,a,z)=(r,x1,x2,...,xn)
> > <q,z,s> ---> a<r1,x1,r2><r2,x2,r3>...<r(n-1),xn,rn>
> > Tole je neki cudno? se komu da popravt?
> >
> > --- "..." <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >
> >> Skrajno levo izpeljavo...dobimo, ce v drevesu
> >> izpeljav
> >> vedno obiskujemo najbolj levo vozlisce pri
> >> "sestavljanju"
> >> neke izpeljave. Nekaj takega, no.
> >>
> >> Lp
> >> Rok
> >>
> >> ----- Original Message -----
> >> From: "Marko Kotar" <[EMAIL PROTECTED]>
> >> To: "FRIClist" <[email protected]>
> >> Sent: Wednesday, February 15, 2006 1:45 PM
> >> Subject: Re: [Friclist] TOR1 ustni
> >>
> >>
> >> > Ja problem je ko jezik vsebuje samo epsilon.
> >> Takrat se
> >> > ta epsilon obravnava po pretvorbi isto kot ga ne
> >> bi
> >> > blo. Torej je treba odstraniti samo nesmiselne
> >> > produkcije. Torej take, ki se ne morejo nikoli
> >> razviti
> >> > v koncen simbole.
> >> >
> >> > Kaj je to skrajna levay izpeljava?
> >> > Je to kej v zvezi z dvoumnimi gramatikami al kaj?
> >> >
> >> > LP
> >> > Marko
> >> > --- Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >> >
> >> >> Zdravo!
> >> >>
> >> >> > Kaj pa tale odgovor: Gramatiko pretvorimo v NOC
> >> >> ali NOG. Ce je
> >> >> > produkcija glavnega simbola prazna (nima
> >> >> produkcij), natanko tedaj je
> >> >> > gramatika prazna. Se strinjate al ne?
> >> >>
> >> >> Le stopnja odstranjevanja nekoristnih produkcij
> >> je
> >> >> pri tema pretvorbama
> >> >> pomembno. Ti se vedno lahko pretvoris v NOC in
> >> NOG
> >> >> ne da bi odstranjeval
> >> >> nekoristne produkcije. In v tem primer to ni res.
> >> >> Taksen odgovor je
> >> >> torej po moje nenatancen in ne pove bistva.
> >> Bistvo
> >> >> je, da odstranis
> >> >> nekoristne produkcije in da gramatika mora se
> >> vedno
> >> >> kaj producirati.
> >> >>
> >> >>
> >> >> Mitar
> >> >>
> >> >>
> >> >
> >> >
> >> > __________________________________________________
> >> > Do You Yahoo!?
> >> > Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam
> >> protection around
> >> > http://mail.yahoo.com
> >> >
> >>
> >>
> >
> >
> > __________________________________________________
> > Do You Yahoo!?
> > Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around
> > http://mail.yahoo.com
> >
>
>

Reply via email to