Jst sm mela ene podobne probleme z laptopam, kuplenmu pr Comtronu. Disk mi je crkavu non-stop, nesem laptopa na servis, pa jim recem da je disk zanc, pa da ne dela. Pa so poslal laptopa na servis (iz Ljubljane v Maribor, ker v Ljubljani so tm serviserji za okras), pa cakam jst da mi ga vrnejo vec k pou mesca. Poj sm jih pa poklicala prov v Maribor, pa je model reku, ja sm jst zdle lavfov komp 2 dni z najhujsimi testi, vse obremeniu, pa bla bla bla, pa ni z diskam nc narobe. Vasi windowsi pa nekam pocas delajo, more bit neki narobe z njimi. Ok, cakam se 1 tedn, da je laptop sploh prpotvov nazaj iz Maribora, nc niso popravl. Nalozim jst windowse se enkrat, k mi jih prej sploh ni hotl, kao ne najde diska, pa ne vem kaj se vse mi je pisov. Pa se mi nasledn dan spet sesuje vse skup. In seveda jst spet na servis, pa spet jih prepricvat da zadeva ne dela, ker tm je laptop cudezno zmer delov brez problema, in so ga spet poslal na servis. Mel so pa se 2 tedna cajta, cajt je teku naprej od prejsnga servisa in ker vsi vemo da ce ne dobis zadeve nazaj v 45-h dneh, ti morjo dat novo :)), sm dobla nazaj laptopa v 10-h dneh, serviser me je sam klicov, da zdej je pa disk zamenov, pa da je najdu 1!!!!! napako, ko je v 10-o pognau cez program za iskanje napak. Haloooo. Sm rekla sam ok, posl nazaj. Zdej so 3je mesci od tega, pa zaenkrat zadeva se dela, mi je pa vmes potekla garancija na laptopa, in ce je blo slucajn narobe kej druzga k pa disk, k so mi ga takrt zamenal cist sam zarad tega, da je biu mir, bom jst lahk sam jeb... jeza. (long story short): ce mate kej v Comtronu, sej so prjazni usluzbenci, ampak ce prneses ksno zadevo popravt, ne nardijo cist nc.
Lp, ana (upam da tole ne bo spet tretiran kt spam) :) -----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Mitar Sent: Wednesday, April 19, 2006 12:52 AM To: [email protected] Subject: [Friclist] Madison Zdravo! Zdi se mi, da moram sporociti v javnost, da naj ne kupuje racunalnika pri Madisonu. Moj oce je kupil pri njih racunalnik. Racunalnik je nekaj casa deloval brez tezav, potem se je pac zacel sam od sebe vsake toliko resetirati in spuscal je cudne zvoke. Zato ga je poslal na servis in so mu ga vrnili kot popravljenega. Jaz sem potem na njem namestil na novo Windows. Windows sem namestil tako kot se mora namestiti OS. Vec uporabnikov. Vsi pod geslom. Administrator se uporablja redko, samo za namestitve. Drugace se uporablja uporabnike brez pravic. Sem pa nastavil malo drugacno strukturo direktorijev (dal Documents and Settings na drugi disk in ga preimenoval v Home - to vse podpira sam namestitveni program Windowsov in mi ni bilo potrebno uporabljati kaksnih nepodprtih stvari, ampak je to le stvar nastavitev pri namestitvi). Namestil sem tudi Boinc (program za distributed computing), saj oce racunalnik redko uporablja (je sluzbeni racunalnik) in da bo racunalnik vsaj kaj pametnega delal. No, racunalnik se je kar kmalu spet zacel sesuvati in ga je dal spet na servis. Tu je e-mail, ki ga pise racunalnicar v njegovi sluzbi ocetu. Torej kaj je Madison odgovoril racunalnicarju, ko je pogledal racunalnik. Malo komentiram vmes, da sprostim svoje frustracije. ======================================================================= > Pisali so mi iz MADISONa in bili zelo preseneceni in hkrati jezni. > Serviser mi je rekel, da je osebno stestiral racunalnik do > prafaktorjev in mi podal vso podrobno analizo. Full load & stress testing pa ocitno ni opravil? Resne firme pustijo racunalnik pod polno obremenitvijo celo noc, da vidijo, ce vse dela OK. > Prvo, kar je opazil je to, da windowsi niso vec tisto, kar bi morali > bit, da jih je nekdo posteno spreminjal, se stvari, ki se naj ne bi > spreminjale(register, ki je jedro in zivljenje windowsov, je cisto > pomesan), Seveda ni, ce ni privzeta in osnovna namestitev. Je pa popolnoma pravilna namestitev, ki jo naredi namestitveni program sam. Nisem imel niti casa kaj vec spreminjati. "Jedro" je pomesano, ampak tako ga je pomesala sama namestitev. In da, imam vse svoje racunalnike tako namescene in delajo brez tezav. http://support.microsoft.com/kb/314843/ Ce ta serviser ne pozna zmoznosti Windowsa, potem je to res njegov problem. Me res zanima, kaj bi naredil, ce bi vse diske zdruzil v drevesno strukturo v stilu Unixa, kar Windows cisto dobro podpira, ampak pac ni splosno znano. Verjetno bi rekel, da sem namestil polno nepodprtih stvari, ki so grdo pokvarili Windows. > med drugim je tudi takoj ugotovil, kaj povzroca racunalniku, da se sam > od sebe zaustavlja. Na racunalnik so namescena neka cudna orodja > (nastel mi je tudi dva procesa teh orodij), ki pricneta jemati 100% > procesorskih sredstev v windowsih, Cudna orodja? Boinc? No, ce je program, ki porablja 100 % procesorja cudno in netipicno orodje, potem ... Mogoce bi naj na racunalnikih tekel le Office? In to MS Office. http://boinc.berkeley.edu/ > kar povzroci pretirano segrevanje procesorja, ker nenehno dela s 100% > (zato je tudi racunalnik tako vroc), Ce 100 % obremenitev procesorja povzroca pretirano segrevanje procesorja, je to njihov problem in problem njihove strojne opreme. Ne vem kaj so dali v racunalnik, ker si je nisem niti upal odpreti. Ocitno ne ravno kvalitetno opremo. > razlog zato je, da se zacne ventilator vrteti s polno mocjo, da bi > hladil procesor in zato pricne tako ruziti, ko pa vec ne zmore, Ce ventilator pri polni obremenitvi ne zmore hladiti, bi bilo boljse, da, namesto da na uporabnika jamrajo, da naj ne uporablja programov, ki porabljajo 100 % procesorja, raje namestijo nov ventilator in so tiho, da se vedenje o njihovi nesposobnosti ne siri naokoli. > maticna plosca avtomatsko ustavi delovanje racunalnika, da bi ohranila > komponente, saj je prevelika vrocina strup za racunalniske > komponente.Tale ustavitev maticne plosce se izraza v tem, da se vam > racunalnik resetira in nato javi napako, da se je sistem zaustavil. No, vsaj maticna plosca deluje. :-) > Glede tistih procesov, ki povzrocata pretirano segrevanje sistema, > niso virusi, ki bi se sami namestili, Seveda niso, glede na to, da se niti ne bi mogli (ne bi imeli pravic niti skozi antivirus ne bi prisli). > ampak deli neke programske opreme, ki bi naj drugace delovala na > Linuxu. Kaj vsak alternativna programska oprema "bi naj drugace delovala na Linuxu"? A ni super, da programska oprema deluje tako na Windowsu kot na Linuxu? Nisem vedel, da je to, da programska oprema deluje na vec operacijskih sistemih, slabo. Mogoce sem res jaz prevec opranih mozganov od te grozne odprte kode. > Predvidevam, da je te stvari instaliral vas sin, ko vam je na novo > sestavljal racunalnik. Sem in ponosen sem na to. Tako sem ugotovil, kaksni argumente uporabljajo pri Madisonu. > Zakaj so gor, pa zal ne vem. Gre pa naprimer za proces imenovan: > albert_4-73..., ce sem si prav zapomnil. Namesceni so zato, da uporabljajo procesor. Zakaj pa so programi na racunalniku? Zato da se uporabljajo. > Domneva serviserja je tale, da tisto, kar se je spreminjalo v > windowsih ali doinstaliralo, ni pravilno narejeno ali nastavljeno, > zato povzroca racunalniku probleme, Hja, potem pac Microsoft ne zna narediti namestitve svojega operacijskega sistema. Se zgodi ... > skratka z drugimi besedami je povedal, da windowsi ne delujejo vec > pravilno in da smo lahko veseli, da se spet ni skurila kaksna > komponenta racunalnika zaradi vrocine. SO lahko veseli. Ker bi morali zamenjati se njo. > Zal se moram pridruziti mnenju serviserja, saj sem imel po prejsnjem > servisu racunalnik 2 dni v svojem kabinetu in ga nonstop poganjal, pa > ni bilo nobenega problema. Ocitno je razlika med njegovim poganjanjem in pravim poganjanjem, ki obremenijo racunalnik. Ali je to res tako nenormalno pri uporabi racunalnika? Da ga zelis izkoristiti do konca? > Windowsi so delovali, kot morajo. Jaz vam vseeno priporocam, da se > windowsi namestijo taksni kot so in se ne spreminjajo. Saj sem ga namestil, taksnega kot je. In se po namestitvi ni spreminjal (nisem imel niti casa za to). > Jaz mislim, da so se vedno najboljsi in najbolj prijazni do > uporabnika, tudi ce niso odprtokodni. Vem, da ima Microsoft vcasih > svoje muhe in cudne zahteve do uporabnikov, ampak se nikoli jih niso > pustili na cedilu, vsaj mene ne. Osebno sem se vedno zelo zadovoljen z > Microsoftom :). Jaz sem tudi. Ko se naucis nastaviti Windows po svojih zeljah, lahko naredis prav uporabno namestitev. Samo strojna oprema mora biti solidna. In v tem primeru pac to ni. In ne vem kaj se oni nekaj zgovarjajo. To je, kot da bi prodajali avto, za katerega bi trdili, da lahko pelje 200 Km/h, ampak da uporabniki ne smejo prekoraciti 100 Km/h, ker bo drugace motor eksplodiral. In da je uporabnikova napaka, da je to prekoracil. Oprostite, da sem pritisnil gas do konca. Res nisem vedel, da je avto iz papirja. Ponavadi niso. ======================================================================= Jaz sem se po eni strani smejal, ko sem bral te neumnosti, po drugi strani pa jokal, da se bom moral z njimi ukvarjati. Mitar
