pač vzameš šahovnico in ounačioš prepovedana polja
potem shemo prepovedanih polj vzameš za svojo šahovnico in jo razdeliš na
dele, ki se med sabo ne morejo napadati - pazi napadajo se lahko tudi prek
praznih polj ker liki prepovedanih polj so lahko tudi zelo čudnih oblik -
napadanja pa se gleda kot pri šahovskih trdnjavah
te dele obravnavaš posamezno in jih med sabo množih ... npr R(C) =
R(C1)*R(C2)*R(C3)
dele ki jih obravnavaš posamezno pa gledaš nekao takole:
nekam postaviš trdnavo in črtaš vsa polja ki jih napada... recimo temu R*
potem čtraš samo polje kjer je trdnjava... recimo temu R9´
velja R = xR* + R´
tako dele razdeljuješ do globine 0 ali 1
velja R()=1 in R(en kvadratek)=x+1
aja pa tiste šahovnice lahjko poljubno rotiraš..!
npr.
**
**
*
**
*
** **
** = A * = B * = C
in R=A*B*C
potem rečeš
*X
* * dobimo torej xR(*) + R(C)
X*
* pa dobimo xR(*) + R(*)^2
ker
*
* je R(*)R(*)=R(*)^2
torej R(*)=x+1 in R()=1
R=(x(x+1)+x(x+1)+(x+1)^2)*(x+1)*(x(x+1)+(x+1)^2)
tukaj je potem fula množenja da dobiš rodovno funkcijo ki jo potem vstaviš v
formulo (neka sigma - poglej u učbenik se mi zdi da je
SIGMA[k: 0->n] (-1)^k * (n-k)! * R(k)
s tem da upoštevaš da je to rodovna funkcija se pravi da R(k) je cifra pred
x^k
On 5/25/06, Mojca Galun <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Zivjo!
A mi zna kdo razlozit na kak princip deluje ta metoda?
K gledam zdele od Batagelja knjigo in une naloge notri. Recimo darila na
98 strani.
Pa mi ni cist jasno
thanks
lp
Mojca