...miskm, da vse pove, da je bil studentski funkcionar... ;)

On 7/3/06, Miloš Marjanovič <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

Mnenje dr. Ruglja o studentih :


Sem mnenja, da je vsak student, ki pade na izpitu prevarant (se pravi -
psihiatricni kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred
komisijo, po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri.
Odgovornemu studentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen ce
je zabit in zato nesposoben za studij! Ce obveznosti ne bi izpolnil, bi -
po

zgledu japonskih samurajev - napravil harakiri. Studij bi moral biti
organiziran tako, da bi vsak student  natancno vedel, koliko delovnih
ljudi
dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit.
Ko sem kot student in studentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da
vecina
studentov povrsno studira in da bodo zato slabi profesorji, direktorji,
politiki.., sem si zgradil naslednje neomajno stalisce: kdor ima
privilegij,

da studira, pa studija ne jemlje skrajno resno, zivi na meji zlocina, saj
vendar "zabusava" na racun zuljev delovnih ljudi. Ko sem po diplomi, stazu
in specializaciji psihiatrije zacel delovati kot psihiater, sem prva leta
raziskoval odnos do izobrazevanja "ljudi v stiski" in ugotovil, da je
velika
vecina med solanjem zivela na meji zlocina, se pravi psihopatsko.
Vsak zares priden ucenec, dijak in student je odlicen. Kdor ni, je zabit
(taksen ni za studij), len ali bolan - ali pa vse po malo.
Ljudje, ki so zabusavali med solanjem, ni mozno zares (re)habilitirati.
Vse
kaze, da lahko usodno napako popravijo sele v naslednji inkarnaciji, ce
seveda obstaja."

Reply via email to