Ubistvu je tale naš Rugelj precej slišat kot kaki veliki voditelj. Svoj življenski moto je spoznal v mladosti kot delaven človek, pozneje pa je spoznal, da niso vsi tako delavni kot on in je take želel ustrezno 'spodbuditi'.
No, ampak hvala bogu živimo v demokraciji, kjer so stvari dokaj razpuščene ... oz. jaz temu raje rečem svobodne. In tako lahko znosno študiraš, zraven pa spoznaš še čudo preostalih stvari, ki te sicer zanimajo, pa ti čas zanje kradejo druge obveznosti. :) lp, g. Dne ponedeljek 03 julij 2006 18:29 je Miloš Marjanovič napisal(a): > Mnenje dr. Ruglja o studentih : > > > Sem mnenja, da je vsak student, ki pade na izpitu prevarant > (se pravi - psihiatricni kazus), zato bi smel ponavljati > izpit samo enkrat, pred komisijo, po ustrezni > psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri. Odgovornemu > studentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen > ce je zabit in zato nesposoben za studij! Ce obveznosti ne > bi izpolnil, bi - po > > zgledu japonskih samurajev - napravil harakiri. Studij bi > moral biti organiziran tako, da bi vsak student natancno > vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega > faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit. Ko sem kot > student in studentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da > vecina studentov povrsno studira in da bodo zato slabi > profesorji, direktorji, politiki.., sem si zgradil > naslednje neomajno stalisce: kdor ima privilegij, > > da studira, pa studija ne jemlje skrajno resno, zivi na > meji zlocina, saj vendar "zabusava" na racun zuljev > delovnih ljudi. Ko sem po diplomi, stazu in specializaciji > psihiatrije zacel delovati kot psihiater, sem prva leta > raziskoval odnos do izobrazevanja "ljudi v stiski" in > ugotovil, da je velika vecina med solanjem zivela na meji > zlocina, se pravi psihopatsko. Vsak zares priden ucenec, > dijak in student je odlicen. Kdor ni, je zabit (taksen ni > za studij), len ali bolan - ali pa vse po malo. Ljudje, ki > so zabusavali med solanjem, ni mozno zares > (re)habilitirati. Vse kaze, da lahko usodno napako > popravijo sele v naslednji inkarnaciji, ce seveda obstaja."
