Tudi jaz predlagam uporabo mySQL-a: http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.0.html
Vse skupaj vas bo zamudilo 30-60 minut. Tu so se kratka navodila: Trenutno je aktualna verzija 5.0, ampak sem opazil, da PowerDesigner podpira le 4.0. Vseeno sem uspel uspostaviti 5-ko. V PD-ju morate iz konceptualnega modela ponovno generirati fizicni model in pri tem seveda nastaviti MySQL bazo. Nazadnje kreirajte skripto (.sql). MySQL CLIENT: TOAD-a sem pustil pri miru. Za MySQL client lahko uporabite MySQLCC (CC - Control Center): http://sunsite.mff.cuni.cz/MIRRORS/ftp.mysql.com/downloads/mysqlcc.html TEZAVA 1251: Ce boste imeli tezavo(ERROR 1251) pri zagonu serverja iz mySQLCC-ja: - zazenite default client za mySQL(Start->Programs->MySQL->MySQL Server X.X->MySQL CommandLine Client) - Vpisite root password - vpisite: SET PASSWORD FOR - vpisite: [EMAIL PROTECTED] = OLD_PASSWORD('novogeslo'); Podrobnosti: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/old-client.html ** USTVARJANJE BAZE: V MySQLCC-u ustvarite novo bazo in jo odprite. Desni klik na bazo in 'Open new window from here'. Potem kliknite tisti 'SQL' gumb na vrhu. V editor box prilepite vsebino sql skripte nato CTRL+E(execute). Napolnite bazo. Zdej mate bazo :D. P.S. Verjetno lahko pridete do mySQL-a na druge nacine. Tole je moj prispevek, ki deluje - vsaj pri meni. Lp, D On 8/31/06, jost pristavec <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Pa to je moľn sam na tem faxu !!! Da ti 1 dan pred zagovorom seminarske naloge, ne dela podatkovni streľnik :( No ja, mamo zato vsaj nekaj dodatnih dni, da izdelamo seminarsko :) --- Luka Kokalj <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > Jep.. Tole je pa od Vavpotiča: > > Pozdravljeni, > > vaąe sporočilo sem poslal > administratorju. Če vzpostavitev > delovanja streľnika za potrebe izdelave > seminarskih nalog > ne bo mogoča, bomo zagovore zamaknili za > nekaj dni. Če > imate moľnost, lahko seminarske naloge > izdelate in > prinesete tudi na svoji strojni opremi. > > Lep pozdrav > > 2006/8/31, Klemen <[EMAIL PROTECTED]>: > > > > Tudi meni se ne poveľe. ORA-12500 ali kaj drugega? > > > > > __________________________________________________ Do You Yahoo!? Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around http://mail.yahoo.com
