Zdravo!

Sicer ne posiljam bolj "aktivisticnih" vabil sem, ampak to se mi zdi, da
bi lahko koga bolj nadobudnih razpravljalcev o taksnih in drugacnih
pravicah in dolznostih nas studentov mogoce zanimalo.


Mitar

=======================================================================

"Grcija v plamenih"

Predstavitev zgodbe in pogovor o studentsko/socialnem boju, ki od
lanskega poletja v Grciji poteka proti reformam solstva

Cetrtek, 12. april 2007, ob 19h
INFOSHOP (nad Menzo pri koritu), Metelkova mesto

Lansko poletje je Grska vlada prvic predstavila nacrt za solske in druge
socialne reforme. Na predlog o ukinitvi mnogih studentskih in socialnih
pravic, vpeljavi privatizacije solstva, povisanju in uvedbi solnin, so
studentke in studenti - s podporo drugih socialnih skupin - odgovorili z
mnozicnimi zasedbami univerz ter radikalnimi protesti in demonstracijami
po celotni Grciji. Ko je bilo vec kot 50% vseh Grskih univerz zasedenih
in ko so se demonstracije in druge aktivnosti odvijale prakticno vsak
dan, je boj dobil nepredstavljive razseznosti. Vlada in drzava sta
odgovorili s hudo represijo in nasiljem ter brez pripravljenosti na
dialog. Ko se je blizalo sprejetje zakonov povezanih s spornimi
reformami, se je boj se radikaliziral in se navezal na sirsa
druzbeno-politicna vprasanja. Kljub tema, da je vlada marca ze sprejela
velik del reform, pa se boj nadaljuje tudi danes.

Predstavitev zgodbe je pripravila skupina lokalnih aktivistov, ki so v
preteklosti ze sodelovali v aktivnostih Grskega gibanja in so v stalnem
kontaktu s tamkajsnjimi aktivisti. Poleg informacij o dogajanju v Grciji
bo predstavitev podprta tudi z video in foto materiali ter aktualnimi
novicami. Grska zgodba odpira mnoga vprasanja, zato upamo, da se bo
razvila diskusija o studentskem gibanju nasploh, njegovi druzbeni vlogi
in navezava na lokalno situacijo in izkusnje.

=======================================================================

Reply via email to