Zdravo! Sicer ne posiljam bolj "aktivisticnih" vabil sem, ampak to se mi zdi, da bi lahko koga bolj nadobudnih razpravljalcev o taksnih in drugacnih pravicah in dolznostih nas studentov mogoce zanimalo.
Mitar ======================================================================= "Grcija v plamenih" Predstavitev zgodbe in pogovor o studentsko/socialnem boju, ki od lanskega poletja v Grciji poteka proti reformam solstva Cetrtek, 12. april 2007, ob 19h INFOSHOP (nad Menzo pri koritu), Metelkova mesto Lansko poletje je Grska vlada prvic predstavila nacrt za solske in druge socialne reforme. Na predlog o ukinitvi mnogih studentskih in socialnih pravic, vpeljavi privatizacije solstva, povisanju in uvedbi solnin, so studentke in studenti - s podporo drugih socialnih skupin - odgovorili z mnozicnimi zasedbami univerz ter radikalnimi protesti in demonstracijami po celotni Grciji. Ko je bilo vec kot 50% vseh Grskih univerz zasedenih in ko so se demonstracije in druge aktivnosti odvijale prakticno vsak dan, je boj dobil nepredstavljive razseznosti. Vlada in drzava sta odgovorili s hudo represijo in nasiljem ter brez pripravljenosti na dialog. Ko se je blizalo sprejetje zakonov povezanih s spornimi reformami, se je boj se radikaliziral in se navezal na sirsa druzbeno-politicna vprasanja. Kljub tema, da je vlada marca ze sprejela velik del reform, pa se boj nadaljuje tudi danes. Predstavitev zgodbe je pripravila skupina lokalnih aktivistov, ki so v preteklosti ze sodelovali v aktivnostih Grskega gibanja in so v stalnem kontaktu s tamkajsnjimi aktivisti. Poleg informacij o dogajanju v Grciji bo predstavitev podprta tudi z video in foto materiali ter aktualnimi novicami. Grska zgodba odpira mnoga vprasanja, zato upamo, da se bo razvila diskusija o studentskem gibanju nasploh, njegovi druzbeni vlogi in navezava na lokalno situacijo in izkusnje. =======================================================================
