Ahoj,
kdyz das File, New Project, Java Web / Web application tak hned dole o dva kroky dal je "No servers are registered in the IDE. To register a server, click the Add", bez toho to dal nepusti. Pres Add se da vybrat ten externi Tomcat a o chvili dal to skonci na tom, že Netbeans nemuze exkluzivne zapisovat do server.xml (externi Tomcat bezi pod jinym uctem).
Proste mi tam chybi moznost "Not specific server" nebo tak nejak.
Pres ten Maven to zkusim, diky za tip.
Leos

------ Původní zpráva ------
Od: "David Opletal" <opletal.da...@gmail.com>
Komu: "Programovací jazyk JAVA" <konference@java.cz>
Odesláno: 18.08.2017 11:31:18
Předmět: Re: Netbeans a web aplikace bez serveru

Cau.

Pouzivam Netbeans 8.2. pro vyvoj EJB3 aplikaci nad WILDFLY. Vytvarim jak EAR tak WAR balicky a Netbeans me nenuti pouzivat zadny aplikacni server nebo kontejner. Projekt mam vytvoreny, konfigurovany a manageovany pres Maven a nahrany do Netbeans. Mozna tohle je cesta, jak se vyhnout tomu AS.Ale uplne si nevzpominamk, ze by mi netbeans vynucoval pouzivani AS.

David


Dne 18. srpna 2017 11:23 Leoš Urban <leos.ur...@qds.cz> napsal(a):
Ahoj,
nevím jestli někdo naslouchá, ale třeba jo :)

Mám Netbeans EE 8.2. Úmyslně jsem při instalaci neinstaloval žádný aplikační server. Mám Tomcat 8.5. Je ve Windows 10 nainstalován nezávisle na Netbeans a nastaven podobně jako v produkčním prostředí. Spouští se a zastavuje přes Win služby, běží pod jiným uživatelem, když chci měnit WAR aplikace, tak je instaluji přes Tomcat Manager.

Hodilo by se mi, kdybych mohl programovat webové aplikace v Netbeans, aniž bych tam musel definoval nějaký existující server. Definovat jej nechci z důvodů, že opravdu nemohu potřebovat aby mi tam Netbeans za zády něco přenastavovaly, když chci aby to bylo co nejpodobnější finálnímu užití. A stejně to pořádně ani nejde, když Tomcat server běží pod jiným uživatelem (kvůli právům k souborů atd).

Nějaký nápad? Obávám se, že stejně to budu muset nějak obejít a donastavit samostatnou instanci, ale štve mně to :)

L.

--
David Opletal
E-mail: opletal.da...@gmail.com
Tel.: +420 607 569 412

Odpovedet emailem