In article <[EMAIL PROTECTED]>,
        =?iso-8859-2?b?QuRybmtvcGY=?= Bence <[EMAIL PROTECTED]> writes:
> 
> 2006/10/21, [EMAIL PROTECTED] <[EMAIL PROTECTED]>:
> Hmmm, l=E1ssuk:
>  48 =3D #30 =3D B 0011 0000 =3D 0 . 48 --> 0
> 177 =3D #B1 =3D B 1011 0001 =3D 1 . 49 --> 1
>  51 =3D #33 =3D B 0011 0011 =3D 0 . 51 --> 3
>  57 =3D #39 =3D B 0011 1001 =3D 0 . 57 --> 9
>  53 =3D #35 =3D B 0011 0101 =3D 0 . 53 --> 5
> 183 =3D #B7 =3D B 1011 0111 =3D 0 . 55 --> 7
> 141 =3D #8D =3D B 1000 1101 =3D 1 . 13 --> CR
> 
> T=E9nyleg stimmel, =E9s a #33-at sem =EDrtam el. =C9n mindig azt hittem, =
> hogy a parit=E1s
> bit az utols=F3. Nagyon k=F6sz=F6n=F6m!
> 
> Megn=E9ztem ennek tudat=E1ban gtkterm-ben.
> 9600 baud, parit=E1s even/odd - =FAgy t=FBnt mindegy, 7 bites, 1 stop bit=
> ,
> flow control none, Xon/Xoff vagy rts/cts - =FAgy t=FBnt mindegy.
> 
> Most m=E1r csak a k=EDv=E1ncsis=E1gom k=E9rdezteti, hogy mi lenne a k=FCl=
> =F6nbs=E9g even/odd
> illetve a k=FCl=F6nb=F6z=F5 flow control-ok eset=E9n, =E9s mi=E9rt nem l=E1=
> tszik ez a k=FCl=F6nbs=E9g
> az =E9n esetemben.

Az hogy te a te oldaladon mit allitasz be, nem befolyasolja
a tuloldalt a paritasbit kiszamitasaban es elkuldeseben.

Te csak abbol valaszthatsz, hogy akarsz-e (es milyen) hibajelzest
a remelttol eltero paritasu input karakterek eseten.

man termios

Flow control nem szukseges, mert olyan rovid rekordok jonnek, amik
elfernek a vevod buffereben. A kulonbseget akkro latnad, ha tobb kilobyte-nyi
adatot probalnal meg bepumpalni maximalis sebesseggel.

kissg
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz