> Az hogy te a te oldaladon mit allitasz be, nem befolyasolja
> a tuloldalt a paritasbit kiszamitasaban es elkuldeseben.
> Te csak abbol valaszthatsz, hogy akarsz-e (es milyen) hibajelzest
> a remelttol eltero paritasu input karakterek eseten.

Ezek szerint a kezelő szoftver kellene jelezzen hibát valamilyen módon -
de nem tapasztaltam semmi ilyesmit. Ugyanazt csinálja odd és even esetén
is. Persze most nem is nagyon érdekel...

> man termios

Ühümm, igen, tanulmányozom... :)

> Flow control nem szukseges, mert olyan rovid rekordok jonnek, amik
> elfernek a vevod buffereben. A kulonbseget akkro latnad, ha tobb
> kilobyte-nyi
> adatot probalnal meg bepumpalni maximalis sebesseggel.

Köszönöm, így teljesen érthető.

A dolog különben tökéletesen működik.
A catty-ben (https://sourceforge.net/projects/catty/) módosítottam annyit,
hogy az olvasó által küldött \r-t cserélje \n-re, így sokkal egyszerűbb
szkriptből feldolgozni:

catty -d /dev/ttyS0 -b 9600 -7 -o -1 |\
 while read str; do xte "str $str" 'key Return'; done

A 'key Return' persze csak akkor kell, ha a beolvasás után automatikusan
<Entert> is szeretnék "ütni".

Mindenkinek köszönöm mégegyszer a segítséget!

           Bence
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz