> Az hogy te a te oldaladon mit allitasz be, nem befolyasolja > a tuloldalt a paritasbit kiszamitasaban es elkuldeseben. > Te csak abbol valaszthatsz, hogy akarsz-e (es milyen) hibajelzest > a remelttol eltero paritasu input karakterek eseten.
Ezek szerint a kezelő szoftver kellene jelezzen hibát valamilyen módon - de nem tapasztaltam semmi ilyesmit. Ugyanazt csinálja odd és even esetén is. Persze most nem is nagyon érdekel... > man termios Ühümm, igen, tanulmányozom... :) > Flow control nem szukseges, mert olyan rovid rekordok jonnek, amik > elfernek a vevod buffereben. A kulonbseget akkro latnad, ha tobb > kilobyte-nyi > adatot probalnal meg bepumpalni maximalis sebesseggel. Köszönöm, így teljesen érthető. A dolog különben tökéletesen működik. A catty-ben (https://sourceforge.net/projects/catty/) módosítottam annyit, hogy az olvasó által küldött \r-t cserélje \n-re, így sokkal egyszerűbb szkriptből feldolgozni: catty -d /dev/ttyS0 -b 9600 -7 -o -1 |\ while read str; do xte "str $str" 'key Return'; done A 'key Return' persze csak akkor kell, ha a beolvasás után automatikusan <Entert> is szeretnék "ütni". Mindenkinek köszönöm mégegyszer a segítséget! Bence _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
