Kis János Tamás wrote: > Szalai Ferenc írta: > >> 1. Miert akarsz relacios adatbazist csinalni egy fabol? >> 2. Ha ilyet kell csinalnod akkor az adatbazisodat valoszinuleg rosszul >> tervezted meg. >> >> > Nyilván túl hülye vagyok ehhez az egészhez, mert sajnos nem találtam > semmi kapaszkodót az LDAP adatbázis megtervezéséhez... Amit szeretnék, > relációs adatbázisban tök egyszerű, csak a kultúrált terjesztés > macerásabb - ezért akarok LDAP-ot használni. > > Kb 5-6 doksit olvastam el, de azon kívül, hogy tudom, hogy hogyan kell > kinéznie egy ldif file-nak, vagy hogy felhasználókat LDAP-on keresztül > hogyan azonosítsak, nem lettem okosabb... > > Tudna valaki adni/ajánlani egy olyan leírást, esetleg teljes ldif-et, > amiből megérthetném hogy ki-kivel van az LDAP-ban...? > Rengetek leiras, konyv van, de hogy melyik a te izlesednek valo, azt ugye nem tudhatom. Az igazan alapokrol irtam en is (http://www.gluon.hu/ldap_intro), de ugy hiszem ezen mar tul vagy, de hatha ravilagit egy ket dologra.
Inkabb mond el mit is szeretnel pontosan, hatha tudjuk a valaszt. Kuldheted maganban is ha olyan jellegu. -- Udv Feri _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
