Kis János Tamás wrote:
> Szalai Ferenc írta:
>   
>> 1. Miert akarsz relacios adatbazist csinalni egy fabol?
>> 2. Ha ilyet kell csinalnod akkor az adatbazisodat valoszinuleg rosszul
>> tervezted meg.
>>   
>>     
> Nyilván túl hülye vagyok ehhez az egészhez, mert sajnos nem találtam 
> semmi kapaszkodót az LDAP adatbázis megtervezéséhez... Amit szeretnék, 
> relációs adatbázisban tök egyszerű, csak a kultúrált terjesztés 
> macerásabb - ezért akarok LDAP-ot használni.
>
> Kb 5-6 doksit olvastam el, de azon kívül, hogy tudom, hogy hogyan kell 
> kinéznie egy ldif file-nak, vagy hogy felhasználókat LDAP-on keresztül 
> hogyan azonosítsak, nem lettem okosabb...
>
> Tudna valaki adni/ajánlani egy olyan leírást, esetleg teljes ldif-et, 
> amiből megérthetném hogy ki-kivel van az LDAP-ban...?
>   
Rengetek leiras, konyv van, de hogy melyik a te izlesednek valo, azt
ugye nem
tudhatom. Az igazan alapokrol irtam en is (http://www.gluon.hu/ldap_intro),
de ugy hiszem ezen mar tul vagy, de hatha ravilagit egy ket dologra.

Inkabb mond el mit is szeretnel pontosan, hatha tudjuk a valaszt.
Kuldheted maganban is ha olyan jellegu.

--
Udv
Feri
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz