In article <[email protected]>,
        Andras HORVATH <[email protected]> writes:
>> Hogy tudn=E1m (egy shell scriptb=F5l, install=E1l=E1skor) felismerni,
>> hogy van-e soros portja a g=E9pnek? Amire r=E1 lehet dugni
>> a programcsomag =E1ltal opcion=E1lisan vez=E9rlend=F5 perif=E9ri=E1t.

> ellenben manapsag szerintem jogos feltetelezni, hogy minden PC jellegu
> szamitogepen van legalabb egy USB port (amibe lehet USB hubot is dugni
> szukseg eseten).

Haj, látom már nem úszom meg részletes magyarázat nélkül, másképp
hülyének fogok látszani. :-)

Debian csomagot gyártok egy szoftverbõl, ami egy VGA grabbert kezel.
Bizonyos esetekben szükség lehet arra, hogy a grabber elé egy VGA
multiplexert is tegyek, amit RS-232 porton lehet vezérelni.
Ilyenkor azonban más - jóval komplikáltabb módon - kell konfigurálni
a programot, amit szívesen megúsznék olyan gépek esetén, melyekben
nincs is soros port. Mint pl. ez a Lenovo SL500-as notebook itt
az asztalomon.

Ilyenkor a debconf fel se tegye azt a - low vagy medium prioritású - kérdést,
hogy "akar-e multiplexert használni?"! Találja ki "reasonable default"-ot!

Természetesen ha nagyon-nagyon-NAGYON akarja valaki, rádughat egy
USB-soros konvertert, és kiadhatja a "dpkg-reconfigure --priority=low ..."
parancsot. De az átlagos esetben automágikusan el akarom dönteni
a user helyett, hogy az egyszerû vagy a bonyolult konfigot telepítsem-e.

Egyelõre a /proc/tty/driver/serial-t fogom nézni.

Kösz a tippeket!

g

_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz