In article <[email protected]>, Andras HORVATH <[email protected]> writes: >> Hogy tudn=E1m (egy shell scriptb=F5l, install=E1l=E1skor) felismerni, >> hogy van-e soros portja a g=E9pnek? Amire r=E1 lehet dugni >> a programcsomag =E1ltal opcion=E1lisan vez=E9rlend=F5 perif=E9ri=E1t.
> ellenben manapsag szerintem jogos feltetelezni, hogy minden PC jellegu > szamitogepen van legalabb egy USB port (amibe lehet USB hubot is dugni > szukseg eseten). Haj, látom már nem úszom meg részletes magyarázat nélkül, másképp hülyének fogok látszani. :-) Debian csomagot gyártok egy szoftverbõl, ami egy VGA grabbert kezel. Bizonyos esetekben szükség lehet arra, hogy a grabber elé egy VGA multiplexert is tegyek, amit RS-232 porton lehet vezérelni. Ilyenkor azonban más - jóval komplikáltabb módon - kell konfigurálni a programot, amit szívesen megúsznék olyan gépek esetén, melyekben nincs is soros port. Mint pl. ez a Lenovo SL500-as notebook itt az asztalomon. Ilyenkor a debconf fel se tegye azt a - low vagy medium prioritású - kérdést, hogy "akar-e multiplexert használni?"! Találja ki "reasonable default"-ot! Természetesen ha nagyon-nagyon-NAGYON akarja valaki, rádughat egy USB-soros konvertert, és kiadhatja a "dpkg-reconfigure --priority=low ..." parancsot. De az átlagos esetben automágikusan el akarom dönteni a user helyett, hogy az egyszerû vagy a bonyolult konfigot telepítsem-e. Egyelõre a /proc/tty/driver/serial-t fogom nézni. Kösz a tippeket! g _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
