Nie, LPG chyba jest ciekły poniżej -40 st. lub coś podobnego (przy
ciśnieniu atmosferycznym). Ale chyba nie chodzi o stan skupienia
LPG tylko tworzenie mieszanki paliwowej...
---
tzn ze gaz tworzy mieszanke tylko powyżej 27*C? :)))
gaz tworzy mieszankę już w momencie przejścia w stan gazowy. ale mniejsz o
to
sprawa startu polega na tym, iz gaz rozprężający się w mikserze ma bardzo
niska temperaturę (czasami grubo poniżej zera) obniżoną jeszcze
rozprężaniem. Taki b. zimny gaz władowany do silnika ochładza go znacznie i
silnik nie chce chodzic. dlatego powinno zapalać się na benzynie, a potem
dopiero przełączać na gaz. reduktor jest ogrzewany wodą o obiegu silnika.
więc silnik rozgrzany na benzynie bedzie podgrzewał rozprężony gaz do odp.
temperatury, co pozwala na prawidłowa prace silnika na gazie.
uffff.. moje biedne paluszki...
pozdr
---===H=A=R=L=E=Y===---
Powered by
Oldsmobile Cutlass and XJ
http://harley.wizytowka.pl