V oshti linii stigam do level 1, po-nagore ne shte.
On Sat, 6 Apr 2002, George Danchev wrote: > On Saturday 06 April 2002 19:04, you wrote: > > Neshto ti se omazalo s X-a.Pusni si linux-a na runlevel 3 > > i si konfigurirai X-a pak. Tova tribva da ti reshi problema. > > i az taka mislq gradski ( zhelezni sme nie ej ;) > > > > Trying to unmoung old root ...okay > > > Freeing unused kernel memory:124k freed > > > > > > INIT: version 2.78 booting > > > INIT: Entering run level:5 > > zna4i kernel-a ne e dead spored men, stoto e boot-nal otdavna, i e > startiral init thread-a (tova deto e opisano v /etc/inittab) . Ta > sistamata se opitva da vleze v default runlevel-a (pri teb qvno e > 5), pri koeto se puska i X-sa. Noviq ti BIOS mozhe seriozno da e > oshashkal nastorojkite na video-to ... neznam kak ste gi > opravqsh. Interesno kakvo e izgyrmjalo s novija bios. Medjdu vporchem probvah nekolkokratno i sys starija bios deto do vchera vyrveshe no i toi zabiva veche. Pri lilo kato mu zadam 'linux single' si go startira v safe moda, samo che toi e read-only. Ottam natatyk kato mu dam 'init 3' naprimer poluchavam tochno syshtite zabivashti syobshtenija kato po-dolu i zaspiva. T.e. njamam normalen shell. Hubavoto e che imam emacs (che dori i xemacs) i po-byrzo moga da editiram, stiga da znam kakvo. Jasno e che zasega njama smisyl da baram /etc/inittab-a. > > > > Id "1" respawhing too fast: disabled for 5 minutes > > > Id "2" respawhing too fast: disabled for 5 minutes > > > Id "3" respawhing too fast: disabled for 5 minutes > > > Id "4" respawhing too fast: disabled for 5 minutes > > > Id "5" respawhing too fast: disabled for 5 minutes > > > Id "6" respawhing too fast: disabled for 5 minutes > > > INIT: no more processes left in this run level > > da tezi oplakvaniq sa ot X-sa. > > > > #tuka sledva 5 minutna pauza i gornite 7 reda se izpisvat > > > > otnovo > > I instalacionnoto CD systo mnogo nastoqtelno puska X-sa, takava e > instalaciqta na SuSE. > > Opita li da minesh na drugo tty i da run-nesh telinit 3 naprimer? > I killni tam X, miks kakvoto mislih 4e ste ti pre4i ;) Drugoto e > da boot-nesh ot disketa s kernel razbirast ot reiserfs i da > mount-nesh tam /dev/hda8 i editnesh /etc/inittab za da smenish > default runlevel-a, naprimer tyrsi red kato tozi: > > # The default runlevel. > id:3:initdefault: > > Sega ve4e po default ste vliza na runlevel 3 (ili ako iskash 2, no > ot 2-5) i nqma da gi ima tezai bezkrajni opiti na X-sa da startira > sled kato ne mozhe. > > Btw neznam ot de go izvadi toq minix i kak razbira ot reiserfs, no > Linux kernel ne e zadylzhitelno da se kompilira pod GNU/Linux. > Mozhe i pod drug Unix, stiga da ima gcc, make, sed, awk, i nqkoj > drugi utils harakterni za vseki Unix. Note: dori ne e nuzhno da > ima programata dialog, stoto s kernel source-to si idva edna > specialno hacked versiq na dialog za kernela - lxdialog i tq se > kompile-va pri tebe ;). Nqma kakvo da se plashish ot > prekompilaciqta na kernel, v krajna smetka ti ste si zapazish i Shte pomislja oshte njakolko dni po-vyprosa i ako njama izhod shte vidja kakvo modje da se napravi s drugo jadro. Goljam zalyk za moita usta e ama shy vidim. Boyan =========================================================================== A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers) http://www.linux-bulgaria.org/ Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora
