> > - Da smenish po niakakuv nachin neshto v hw configa che da si ia > > syzdade na novo. > > > > Da si slojish posleden kernel bez APIC support. > > > > Tova triabva da reshi problema: > > LILO: linux noapic > > I tova probvah, pri bootvane mu kazvam acpi=off, bootva si do single > user mode. Ottam ako resha da kachvam na sledvashtoto nivo (3 pri > suse) zabiva po obichainija i opisan v nachaloto na thread-a nachin. > Ne e jasno dali samo v ACPI e problema.
ima razlika mezhdu ACPI [Advanced Configuration and Power Interface] i APIC [Advanced Programable Interrupt Controller] ima boot opciq "noapic", "noacpi" nqma, maj nqma i "acpi=off", ima acpi=<nesto si>, vizh /usr/src/linux/Documentation/kernel-parameters.txt Oba4e ACPI supporta v kernel-a vse oste e EXPERIMENTAL. V zavisimost ot tova s kakva stojnost na CONFIG_PCI_GOBIOS e kompiliran kernel-a, to PCI ustrojstvata se detect-vat i configurirat s pomosta na BIOS-a (BIOS), kernel-a samostoqtelno bez nikakvi konsultacii s BIOS-a stoto mozhe i da go nqma (Direct), i Kombinirano - pyrvo kernel-a sam, pri neuspeh priema configuracijte ot BIOS-a (Any). Ne e mnogo dobre da se raz4ina na BIOS-i stoto i tam ima dosta bugs, no vse pak mozhe ... za tova po default e Any. ta kakto ti beshe kazano opitaj s linux noapic pri boot-a. Ne kaza sistemata absolutno dead li e v multi user mode ? mozhesh li da minesh da druga tty , etc . Opitva li da bootnesh ot disketa , ako ne si si napravil takava, ima i floppy distribucii iz net-a, iztegli imagite i gi raw-ni i boot-ni s tqh da vidish kakvo ste stane. V single user mode mozhesh li da cat /proc/interrupts da ne bi videokartata i nqkoe PCI ili PCMCIA device da share-vat irq-ta ? -- Greets, fr33zb1 =========================================================================== A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers) http://www.linux-bulgaria.org/ Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora
