DAAA beee!!
10x :-) Otvratitelno prosto e. umiram ot iad... :-(
ok, nima da podavam podobni temi veche tuk.
Samo klato za posledno - niakoi da znae dali ima podoben mailinglist za mysql/php?
10x otnovo i se izviniavam za "out-of-topic" - uvaneto :-)
----- Original Message -----
Sent: Saturday, November 30, 2002 10:46 PM
Subject: Re: lug-bg: kiril - images in mysql

Zdrasti Kirile!

Ideiata e mnogo lesna - naprawi si edin "fetch" script za image, i izpolzwai nego kato src za imageto.

Naprimer:
<img src="" />
Tozi script trqbwa da razpoznawa, che se iska image, i da go "wryshta". Razbira se, ima i wariant da si naprawis tekustiia script da se samoizvikwa s "fetch" parameter - taka shte spestis edin script...

Ako nesto ne si razbral - pitai pak. Samo se opasiawam, che PHP e out-of-topic za tozi list - az ti preporychwam ili clubs.dir.bg ili niakoi drug php-related list.

Pozdrawi!
D.

kiril wrote:
Hi!
Za 1st time pisha tuk. Imam malyk problem, svyrzan s mysql / php.
 
Znachi: Opitvam se da storna img-ta v mysql DB. Nai - obsto stignah do tuk:
 
1. kartinkite se zapazvat v mysql-a bez problem
2. moga da vizualiziram kartinki ot tam, kato prastam Header("Content-type: image/jpeg");
 
Problem:
Kak da vizualiziram kartinkite, kogato na stranicata ima i drugi neshta, ne samo kartinkata?
Predpolagam ,che triabva da se generirat nesto kato temp-failove, ot koito da se vizualizirat izobrajeniata. No mi izglejda nesto symnitelno...
Molia, ako niakoi ima ideia, neka da podskaje kak....

___________________________
 Best Regards,
 Kiril Kapustin

___________________________
 Best Regards,
 Kiril Kapustin

Reply via email to