MAG-овете имат идиотския навик да изключват от време на време като решават, че сигнала от видеокартата не им харесва (защото съм го пробвал и с друг монитор та знам).
По време на инсталация се използва драйвера vesa (в РедХат), а след инсталация - nv.
Значи пробвай:
1. Да включиш и изключиш монитора - от ЗАХРАНВАНЕТО. Не съм сигурен твоя модел дали изключва и захранването при натискане на бутона - затова издърпай щепсела от контакта.
2. Смени си драйвера от nv на vesa. И двата не са много ускорени.
3. Инсталирай си драйверите на nVidia. Имай предвид, че не са свободен софтуер и ще ти омърсят ядрото.
ал_шопов
Атанас Мавров wrote:
Здравейте,
имам следния (странен) проблем. Инсталирам Мандрейк 9.1 на една машина (TNT2
видеокарта и MAG DX1495 монитор), и всичко върви добре докато не дойде време
за настройване на режима на работа на монитора. Опитах всякакви неща но...
резултата е, че монитора се изключва и нищо не може да се направи докато не
се рестартира системата. В конфигурацията на Х -са има такъв монитор. Освен
това му намерих и хоризонталното и вертикално отклонение, пробвах го на
всевъзможни разделителни способности, и честоти, но... Интересното е че при
инсталацията Х -са се стартира без проблем.
Някой има ли идея какво може да се направи?
Благодаря!
============================================================================
A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers).
http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora
To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html
============================================================================
============================================================================ A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers). http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html ============================================================================
