Привет на всички! От много време се мъча да пусна шейпинг в мрежата си, но уви неуспешно. Повечето ми въпроси когато питам са толкова неясни, че отговорът им обикновено е RTFM. Вече си мисля да се обърна към някой, който прави такива неща с комерсиална цел. Както и да е!!!
Сега само искам да попитам Делян Кръстев за следното: когато имам рутер с две лан карти не мога да правя шейпинг на вътрешната, така ли е? Това ли искаш да кажеш с думите: >трябва да се подсигуриш че мястото където правиш приоритизация ти е толкова >широко колкото нета. В сми ако имаш мегабит нет а шеипваш на 100 мегабита >карта нищо не правиш, просто опашката виси другаде и приоритизацията се >случва там Аз до колкото съм разбрал шейпинг по принцип се прави на пакети, които излизат от даден интерфейс. В такъв случай за да деля 512кбитс/сек входящ трафик само вътрешната карта ще ми свърши работа. Така ли е? Моля да ме поправите ако греша. ----------------------------- ГОТИКА Премиерен Филм с Хали Бери, като брилянтен криминален психолог информация и снимки от филма: http://movies.mail.bg/gothika/ ============================================================================ A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers). http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html ============================================================================
