Ivaylo Toshev wrote:

Е стига сте разочаровали човека.
Трябва ти само един vncserver !
После инсталацията можеж да я направиш отдалечено с vncclient и  от
Windows ако искаш.
Твоето решението изисква наличието на цял X сървър на инсталираната машина. VNCserver е цял Х сървър. При условие, че това минава през Интернет, а не е по ЛАН производителността може да е трагична.
И при VNC ти трябват клиентските библиотеки на Х.
И при Х прозиводителността може да гадна, дори и при тунелирането през ssh и ползване на компресия.
Може да се наложи ползването на протокелен компресор от рода на NX.
Така или иначе - конзолна инсталация на тази версия на Оракъл, като че ли няма.
Всички решения, които дадохме бяха просто да се използва отдалечена визуализация.
ал_шопов



============================================================================ A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers). http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html ============================================================================

Reply via email to