Sasho - правил съм подобни изпълнения много пъти. VNCServer играе ролята на X server, но е само 3-4 MB. Със tight и copyrect компресия - връзката е чудна и на 5kb/s
На чт, 2004-04-01 в 12:25, Alexander Shopov записа: > Ivaylo Toshev wrote: > > > Е стига сте разочаровали човека. > > Трябва ти само един vncserver ! > > После инсталацията можеж да я направиш отдалечено с vncclient и от > > Windows ако искаш. > Твоето решението изисква наличието на цял X сървър на инсталираната > машина. VNCserver е цял Х сървър. При условие, че това минава през > Интернет, а не е по ЛАН производителността може да е трагична. > И при VNC ти трябват клиентските библиотеки на Х. > И при Х прозиводителността може да гадна, дори и при тунелирането през > ssh и ползване на компресия. > Може да се наложи ползването на протокелен компресор от рода на NX. > Така или иначе - конзолна инсталация на тази версия на Оракъл, като че > ли няма. > Всички решения, които дадохме бяха просто да се използва отдалечена > визуализация. > ал_шопов > > > ============================================================================ > A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers). > http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora > To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html > ============================================================================ ============================================================================ A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers). http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html ============================================================================
