Przy instalacji PLD Ac w wersji podstawowej (50MB) brak powyższego wpisu z tematu i dlatego nie można zalogwać się na root'a.
Tymczasowy workaround: w trybie single echo "/bin/sh" >> /etc/shells -- Sławomir Sędyka __________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles
