Jerzy Siuta wrote:

> Czy bardzo Panu przeszkadzaja ludzie innej religi?

Panie Siuta, co sie pan mnie czepil z tymi przesladowaniami reiligijnymi
? Nie przeszkadzaja mi inne religje, pod warunkiem ze nie sa to religie
azteckie albo wyznawcow boginii Kali lub sekciarskie.
Przeszkadzaja mi za to troche religie ktore staraja sie uzyc Jezusa
Chrystusa dla swoich niecnych celow, tak jak typki ktore uwazaja ze Odyn
to kolejne wcielenie Chrystusa.
> 
> Przeciez oni tez moga patrzyc na Pana z politowaniem.

Ja na pana patrze z politowaniem poniewaz kompletnie nie zrozumial pan
wymowy mojego listu.

> Mysle ze kazdy moze sobie wierzyc w co kto chce.

Jasne, na przyklad Jasiek wierzy w aryjskiego Odyna bo mu pochodzenie
Chrystusa nie odpowiada, oraz w lichwe.

> Mozna krytykowac sposob postepowania , a nie ludzi.

Postepowanie ktorego owocem jest nazwanie Odyna drugim Chrystusem to
bluznierstwo. Ludzie ktorzy propaguja takie teorie to bluzniercy, chocby
nawet pochodzili z Toronto.
> 
> Ponizej specjalnie dla Pana.
(...)

To ze Odyn byl milym bogiem to tylko dobrze swiadczy o tych ktorzy
stworzyli te mitologie, nie byl jednak Chrystusem.

> Jerzy Siuta

Ryszard Ochudzki




-- 

 

Odpowiedź listem elektroniczym