On Thu, 1 Sep 2005, Laurentiu Vasiescu wrote:

> Pot simula cumva cu HTB-ul loss si delay?

        Simultan e mai greu, tre' sa obtii o combinatie aiurea in 
setarea cozilor. Odata tre' sa setezi cozile la valori mici ca sa ai 
loss si apoi tre' sa le setezi la valori mari ca sa obtii delay. E cam 
greu.
        Mai bine pui limite mici si cozi mari ca simulezi delay si 
loss-ul il simulezi cu un iptables cu -m limit -j DROP/REJECT, unde 
parametrul la --limit-rate il gasesti si setezi corespunzator nevoilor 
tale (5pktps de exemplu)..

Xcyborg: uite ba cum arata headerul la mailul asta! Iti place? Ca mie mi 
se pare ca arata ca draq'! Ca dupa aia sa fac criza cind ma uit prin 
mailuri...

-- 
Any views or opinions presented within this e-mail are solely those of
the author and do not necessarily represent those of any company, unless
otherwise expressly stated.

Raspunde prin e-mail lui