On 9/29/05, Remus Anca <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> am inteles ca aceasta placa nu este un raid hardware
>
> pot instala cumva linuxul pe un astfel de sistem?
>
> am un debian sarge si am incercat sa bootez cu linux26 dar nu
> detecteaza hardurile
>

Ai nforce4 cumva?

Iti trebuie un kernel mai nou decat e in sarge. Solutie personala:
boot cu kanotix64, folosesc kernelul de acolo si debootstrap, dupa
care imi fac un kernel din 2.6.12 sau mai nou

Petre.

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui