On 9/29/05, Remus Anca <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > am inteles ca aceasta placa nu este un raid hardware > > pot instala cumva linuxul pe un astfel de sistem? > > am un debian sarge si am incercat sa bootez cu linux26 dar nu > detecteaza hardurile >
Ai nforce4 cumva? Iti trebuie un kernel mai nou decat e in sarge. Solutie personala: boot cu kanotix64, folosesc kernelul de acolo si debootstrap, dupa care imi fac un kernel din 2.6.12 sau mai nou Petre. _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
