Multumesc tare mult de ajutor. Va trebui sa vorbesc cu cei din retea sa vad
daca sunt toti de acord sa schimbe clientul de chat, daca nu... probabil voi
renunta sa comunic cu ei astfel sau ... voi instala wine
Multumesc inca o data

On 4/3/06, Nicu Buculei <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Tarhon-Onu Victor wrote:
> > On Sun, 2 Apr 2006, Marilena Buretea wrote:
> >
> >> Pe comp-ul meu ruleaza ubuntu 5.10, cu tot ce are el si inca unele
> >> chestii (care insa nu ma ajuta).
> >
> >     Pune-ti un client mai sanatos de IM pe linux cum ar fi gaim de
> > exemplu. Nu are cum sa nu stie cel putin ce stie borgchat (care aparent
> > e un proiect la un curs al unui student de pe la noi).
>
> Am aruncat si eu o privire pe site, tipul ala a reinventat roata si a
> facut un protocol propriu, deci singura solutie e Wine.
>
> Pacat de munca lui, o sa ramina fara utilizatori cind oamenii o sa
> descopere protocolul Bonjour si posibilitatea de a-si alege programele
> folosite: Gaim, Trillian, iChat etc.
>
> --
> nicu
>
> _______________________________________________
> RLUG mailing list
> [email protected]
> http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
>
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui